Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗
Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗
Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗

Aescin

Spis treści

Aescin - skład

1 g żelu zawiera 20 mg alfa-escyny, 50 mg salicylanu dwuetyloaminy, 50 j.m. heparyny.

Reklama

Aescin - działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i chroniącym naczynia żylne. Zawiera mieszaninę saponin z nasion kasztanowca. Normalizuje przepuszczalność błony naczyń włosowatych, uszczelnia śródbłonek kapilar, zmniejsza przesięk limfy. Działa również przeciwzakrzepowo i przeciwbólowo. Dobrze się wchłania, po podaniu miejscowym stwierdzono duże stężenie alfa-escyny w skórze i tkance podskórnej, a małe we krwi i innych tkankach.

Reklama

Aescin - wskazania

Leczenie wspomagające: urazów takich jak stłuczenia i skręcenia, miejscowych stanów zapalnych z obrzękiem lub bez obrzęku, zapalenie żył kończyn dolnych, krwiaków i obrzęków po zabiegach chirurgicznych oraz po urazach, a także bólów kręgosłupa z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych.

Reklama

Aescin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować miejscowo na błony śluzowe, otwarte rany oraz w przypadkach martwicy skóry, a także na obszary skóry poddane napromieniowaniu. Nie stosować u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, niewydolnością nerek oraz u kobiet w I trymestrze ciąży.

Reklama

Aescin - ostrzeżenia

Jeżeli po zastosowaniu leku u pacjenta wystąpią poniższe objawy należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem ponieważ może to być oznaką poważnych chorób: zapalenie skóry, zapalenie zakrzepowe żył, podskórne stwardnienia (grudki pod skórą), wrzody skórne, ostry ból związany ze zmianami skórnymi, nagły obrzęk jednej lub obu nóg, niewydolność serca lub nerek. W przypadku jednoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych należy często kontrolować parametry krzepnięcia krwi. Należy zwrócić uwagę, aby pacjent stosował wszystkie inne zalecane nieinwazyjne środki zapobiegawcze, takie jak bandażowanie nóg, noszenie uciskowych pończoch, okłady z zimnej wody ponieważ stosowanie leków zawierających escynę nie zastępuje ich działania. Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat ze względu na brak wystarczających badań klinicznych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania w tej grupie wiekowej. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu oraz parahydroksybenzoesanu propylu preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Reklama

Aescin - ciąża

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu alfa-escyny na przebieg ciąży i rozwój płodu. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży długotrwale i na duże powierzchnie (maksymalnie 3 tyg. po konsultacji z lekarzem). Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leku u kobiet w ciąży. Brak danych klinicznych dotyczących stosowania u kobiet w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować preparatu u kobiet karmiących piersią, na obszarze klatki piersiowej.

Reklama

Aescin - efekty uboczne

Niezbyt często: zawroty głowy, ból głowy. Rzadko: alergiczne zapalenie skóry (świąd, wysypka, rumień, wyprysk, pokrzywka). Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne (w niektórych przypadkach z krwawieniem), tachykardia, nadciśnienie tętnicze, reakcje nadwrażliwości.

Aescin - dawkowanie

Zewnętrznie, miejscowo na skórę. Żel rozprowadzić cienką warstwą, a następnie wcierać w chore miejsce i jego okolice 3-5 razy na dobę. Masaż poprzedzający stosowanie żelu przyspiesza wchłanianie substancji czynnej. Szczególne grupy pacjentów. Nie zaleca sią stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Aescin - uwagi


Podobne leki
Helason
Hirudoid
Lioton
Savarix

Reklama

Jak odżywić skórę od wewnątrz?
Dowiedz się!