Anaftin Żel - skład
Poliwinylopirolidon (PVP), maltodekstryna, glikol propylenowy, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, guma ksantanowa, sorbinian potasu, benzoesan sodu, hialuronian sodu, aromat, chlorek benzalkonium, wersenian disodu (EDTA), sacharynian sodu, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego, aloes zwyczajny (Aloe barbadensis), woda.
Reklama
Anaftin Żel - działanie
Preparat zawiera poliwinylopirolidon (PVP) i kwas hialuronowy, które tworzą ochronną warstwę pokrywającą jamę ustną, stanowiącą barierę mechaniczną dla
uszkodzonych okolic i dzięki temu łagodzi ból wywołany podrażnieniem odsłoniętych zakończeń nerwowych. Zawarte w składzie kwas hialuronowy i aloes wspomagają naturalny proces gojenia uszkodzonych tkanek.
Reklama
Anaftin Żel - wskazania
Łagodzenie dolegliwości bólowych wywołanych przez niewielkie zmiany w jamie ustnej, takie jak aftowe zapalenie jamy ustnej, owrzodzenia aftowe, jak również zmiany
wywołane przez aparaty ortodontyczne i źle dopasowane protezy. Preparat jest również wskazany do stosowania w przypadku rozległych owrzodzeń aftowych.
Reklama
Anaftin Żel - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Reklama
Anaftin Żel - ciąża
Przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.
Reklama
Anaftin Żel - dawkowanie
Nanieść 1 lub 2 krople żelu na okolicę owrzodzenia lub zmiany; unikać bezpośredniego kontaktu aplikatora ze zmianą. Stosować 3–4 razy dziennie lub częściej, jeśli to konieczne. Nie dotykać zmiany językiem przez co najmniej 2 min., aby mogła utworzyć się warstwa ochronna. Dla uzyskania najlepszych rezultatów nie należy jeść ani pić przez co najmniej 1 h po zastosowaniu.
Reklama
Anaftin Żel - uwagi
Każda tubka preparatu powinna być używana tylko przez jednego pacjenta, aby uniknąć zanieczyszczenia aplikatora i żelu. W przypadku częstych nawrotów owrzodzeń jamy ustnej wskazana jest konsultacja lekarska. Nie zamrażać.