Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗
Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗
Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗

HT BIOCER

Spis treści

HT BIOCER - skład

1 ampułka zawiera 650 mg materiału implantacyjnego o składzie: 60% hydroksyapatytu i 30-45% fosforanu trójwapniowego (β-TCP).
Rozmiar 1 - wielkość granul 0,5-1,0 mm; rozmiar 2 - wielkość granul 0,5-1,6 mm; rozmiar 3 - wielkość granul 0,8-2,5 mm.

Reklama

HT BIOCER - działanie

O.Dwufazowy, ceramiczny materiał implantacyjny. Wchodzący w skład wyrobu hydroksyapatyt jest syntetycznym materiałem ceramicznym odpowiadającym chemicznie i mineralogicznie naturalnemu nieorganicznemu składnikowi kości i zębów. Wykazuje zgodność biologiczną zarówno z tkankami twardymi zębów i kości, jak i tkankami miękkimi organizmu. W organizmie podlega jedynie w minimalnym stopniu biodegradacji i uznawany jest za materiał praktycznie nieresorbowalny. Umożliwia aktywne połączenie z tkanką kostną i przerastanie nią. Faza β-TCP, o podobnej jak hydroksyapatyt biozgodności, wykazuje wyższą rozpuszczalność chemiczną i biologiczną, a po zaimplantowaniu - większy stopień resorpcji. Postępującej resorpcji fazy β-TPC wszczepionego materiału towarzyszy odbudowa tkanki kostnej. Wytworzone biologiczne zamocowanie warunkuje stabilność implantów i chroni je przed obluzowaniem.

Reklama

HT BIOCER - wskazania

Z.Periodontologia: wypełnianie ubytków tworzących się podczas zapalenia przyzębia (kieszonki kostne) lub zapalenia okołowszczepowego; wypełnianie ubytków powstałych w wyniku resorpcji korzeni zębów, w celu zahamowania procesów resorpcyjnych. Chirurgia stomatologiczna: wypełnianie ubytków po resekcji wierzchołków korzeni, po usunięciu ziarniaków okołowierzchołkowych oraz torbieli korzeniowych; wypełnianie ubytków po radektomii, hemisekcji lub ekstrakcji zębów, w tym usunięciu zębów zatrzymanych, w celu przyspieszenia gojenia się powstałych ubytków lub utrzymania odpowiedniej wysokości wyrostka zębodołowego; wypełnianie ubytków powstałych po złamaniach korzeni zębów z przemieszczeniem, na skutek urazu i wtórnego zapalenia. Chirurgia twarzoczaszki: wypełnianie ubytków po usuniętych torbielach i guzach niezłośliwych; w leczeniu ubytków pourazowych, po usunięciu ciała obcego. Ortopedia: wypełnianie ubytków powstałych w wyniku urazów lub usunięcia zmian zwyrodnieniowych w obrębie kości.

Reklama

HT BIOCER - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału. Uogólniona choroba nowotworowa, nowotwory złośliwe (w tym nowotwory miejscowe), zaawansowane periodontopatie i stany zapalne przyzębia, cukrzyca, osteoporoza, stany zapalne kości, choroby krwi, choroby układu krążenia, zaburzenia endokrynologiczne, ciąża.

Reklama

HT BIOCER - dawkowanie

S.Ubytek kostny, przed implantacją materiału, powinien być odpowiednio przygotowany zgodnie z zasadami chirurgii kostnej. Porcję granul zmieszać z solą fizjologiczną, krwią lub płytkami krwi pacjenta i umieścić w ubytku kostnym, lekko wciskając. Materiał powinien sięgać dna ubytku. Należy wprowadzić taką ilość materiału, aby po wypełnieniu ubytku łatwo dało się go pokryć płatem śluzówkowo-okostnowym lub błoną zaporową, a następnie płatem.

Reklama

HT BIOCER - uwagi

Przed zabiegiem należy przeprowadzić wywiad chorobowy, wykonać badanie ogólne krwi i badania radiologiczne kości.


Reklama

Jak odżywić skórę od wewnątrz?
Dowiedz się!