Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗
Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗
Czarny plastik w przyborach kuchennych. Sprawdź, dlaczego lepiej go unikać ❗

Sal Ems Factitium

Spis treści

Sal Ems Factitium - skład

1 tabl. zawiera 450 mg sztucznej soli emskiej, w tym: 318,15 mg wodorowęglanu sodu, 0,045 mg bromku sodu, 0,225 mg bezwodnego fosforanu sodu, 121,5 mg chlorku sodu, 4,05 mg bezwodnego siarczanu sodu, 6,03 mg siarczanu potasu. Preparat zawiera sacharozę, wodorowęglan sodu, benzoesan sodu.

Reklama

Sal Ems Factitium - działanie

Sztuczna sól emska ma działanie wykrztuśne i alkalizujące. Zawiera mieszaninę alkalicznych soli pobudzających wydzielanie śluzu w drogach oddechowych. Zawarty w leku wodorowęglan sodu alkalizuje wydzielinę oskrzeli, co prowadzi do jej upłynnienia i ułatwia odkrztuszanie. Sztuczna sól emska bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydala się z moczem.

Reklama

Sal Ems Factitium - wskazania

Leczenie pomocnicze w stanach zapalnych dróg oddechowych i astmie oskrzelowej.

Reklama

Sal Ems Factitium - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Gruźlica. Krztusiec. Zapalenie opłucnej.

Reklama

Sal Ems Factitium - ostrzeżenia

Ostrożnie stosować w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy z powodu nasilenia wydzielania kwasu solnego. Podczas długotrwałego stosowania mogą tworzyć się kamienie nerkowe i zwiększa się ryzyko zakażeń dróg moczowych. Lek zawiera do 9,26 mmol (albo 213 mg) sodu na dawkę (na 1 tabletkę), co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie. Preparat zawiera cukier (sacharoza) - stosować ostrożnie u chorych na cukrzycę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu.

Reklama

Sal Ems Factitium - ciąża

Lek może być stosowany w ciąży i w okresie karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu i dziecka.

Reklama

Sal Ems Factitium - efekty uboczne

Rzadko: podrażnienie błony śluzowej żołądka, zgaga, wzdęcia, bóle brzucha.

Sal Ems Factitium - interakcje

Może nasilać działanie drażniące NLPZ na błonę śluzową żołądka, wskutek wywoływania nadmiernego wydzielania kwasu solnego. Zwiększa wydalanie leków o charakterze słabych kwasów i zmniejsza wydalanie leków o charakterze słabych zasad, wskutek alkalizacji moczu.

Sal Ems Factitium - dawkowanie

Doustnie. Rozpuścić 1-2 tabl. w połowie szklanki lub w całej szklance przegotowanej wody z mlekiem lub przegotowanej, ciepłej wody. Pić 3 razy na dobę po jedzeniu. Brak danych dotyczących stosowania u dzieci i młodzieży.

Sal Ems Factitium - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Alcep
Depulol
Echinasal
Hedelix

Reklama

Jak odżywić skórę od wewnątrz?
Dowiedz się!