Reklama
Jak schudnąć z brzucha?
Jadłospis mający na celu odchudzanie brzucha nie jest skomplikowany, nie wymaga zatem godzin spędzonych w kuchni, a prędzej na siłowni. Dieta na płaski brzuch powinna bowiem iść równolegle z regularnymi ćwiczeniami, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.
Aby mieć płaski brzuch musimy uwzględnić w naszej diecie produkty lekkostrawne. W jadłospisie powinien znaleźć się nabiał, w tym chudy twaróg, serek wiejski czy mięso z drobiu oraz ryby. Spośród owoców warto sięgać po grejpfruty, jabłka, gruszki, kiwi i owoce sezonowe.
Reklama
Sposoby na płaski brzuch - ograniczenie węglowodanów
Dieta na brzuch powinna eliminować białe pieczywo, makarony czy ryż. Należy kupować ryż brązowy, ciemne pieczywo i makaron, który trzeba gotować al dente. Ponadto konieczne jest ograniczenie spożycia węglowodanów. Zaleca się zjadanie 60 g pieczywa, 40 g kaszy/ryżu/makaronu (ważymy przed przyrządzeniem) do każdego posiłku.
Jak szybko schudnąć z brzucha?
W szybkim odchudzaniu brzucha pomóc może picie szklanki wody z sokiem z cytryny tuż po przebudzeniu. Ponadto można też skorzystać z suplementu, jakim jest L-karnityna (najlepiej w płynie). Jest to naturalnie występujący aminokwas, m.in. w drożdżach, nabiale i mięsie, mający ogromną rolę w procesie odchudzania, gdyż usprawnia metabolizm tłuszczów. Produkt ten często stosują osoby ćwiczące, (należy ją przyjąć zgodnie z ulotką na ok. 30 min. przed wysiłkiem fizycznym).
Reklama
Dieta na zrzucenie brzucha - co pić?
- Podczas odchudzania ważne jest picie odpowiedniej ilości wody, to jest około 2 litrów dziennie.
- Można także pić herbatę - białą, czerwoną czy zieloną oraz herbatki ziołowe.
- Warto natomiast zrezygnować z alkoholu, jeśli nie całkowicie, to ograniczyć jego spożycie.
- Niedopuszczalne jest picie piwa i bardzo mocnych trunków. Najlepiej gdy będzie to kieliszek czerwonego, wytrawnego wina.
Jeśli mamy dużą nadwagę zapewne konieczne będzie „odchudzenie” dziennego menu o 500 czy nawet 1000 kcal.
Reklama
Co jeść na płaski brzuch?
Istnieje cała gama warzyw, których w naszej diecie powinno być dużo (ok. 150 g do każdego posiłku). Mogą to być pomidory, ogórki, papryka (najlepiej żółta lub czerwona), oliwki, por, seler, sałata, marchew, pieczarki, cukinia lub kabaczek.
Jeśli planujemy naszą dietę także w okresie zimowych, kiedy wybór warzyw jest mniejszy, a jakość dostępnych produktów mocno wątpliwa i kosztowna, możemy zabezpieczyć się robiąc własne kiszonki (np. z marchwi, kapusty, ogórków, papryki, kapusty, itp.).
Warzywa najlepiej spożywać przed daniem głównym.
Jeśli naszym problemem nie są nadmierne kilogramy nagromadzone w obrębie brzucha, warto przyjrzeć się dokładniej temu, co na co dzień zjadamy i wyeliminować niektóre produkty z naszego jadłospisu. Wzdęcia brzucha mogą powodować: