Reklama
Jak zdjąć hybrydę?
Manicure hybrydowy wykonuje się specjalnymi lakierami utwardzanymi w świetle lampy UV, co sprawia, że nie odpryskują, nie pękają i nie matowieją. Dzięki tej technice manicure przez 2-3 tygodnie wygląda jak wykonany przed chwilą. To jego niewątpliwy atut, który z czasem staje się jego wadą. Po upływie 2-3 tygodni, w zależności od tego jak szybko rosną paznokcie, na płytce pojawia się nieestetyczny odrost, zmuszający do zmycia hybrydy, a ponieważ lakiery hybrydowe są bardzo trwałe, ich zmycie staje się problematyczne. Zatem jak zdjąć hybrydę? To pytanie spędza sen z powiek wielu kobietom. Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i sprawnie.
Reklama
Czym zmyć hybrydę?
Lakieru hybrydowego nie usuniemy zwykłym zmywaczem do paznokci. Będziemy potrzebować czegoś znacznie bardziej drastycznego – czystego acetonu, który jest powszechnie stosowanym rozpuszczalnikiem.
Stosuje się go do miękkich tworzyw sztucznych, lakierów, tłuszczów i olei. Jest także wykorzystywany przy produkcji leków, farb, barwników, lakierów, środków czyszczących oraz zmywaczy do paznokci. Pamiętajmy, że na rynku drogeryjnych znajdziemy zmywacze zawierające aceton i bez niego. Lakier hybrydowy możemy spróbować zmyć zmywaczem z acetonem, ale znacznie lepszy efekt osiągniemy, kiedy użyjemy czystego acetonu, który możemy kupić w sklepach i hurtowniach kosmetycznych.
Reklama
Jak zmyć lakier hybrydowy krok po kroku?
Wiemy już, czym zmyć hybrydę, ale nie wiemy jeszcze jak to zrobić. Podpowiadamy, jak zdjąć hybrydę krok po kroku. Usuwanie lakieru powinniśmy rozpocząć od delikatnego spiłowania jego wierzchniej warstwy. W tym celu najlepiej użyć pilnika o gradacji 100. Pamiętajmy jednak, by nie robić tego zbyt mocno. Wystarczy, że zmatowimy bezbarwną warstwę nabłyszczającą, nazywaną top coatem. Dopiero wtedy możemy przystąpić do zmywania lakieru. Będziemy potrzebować nie tylko acetonu, ale także folii aluminiowej oraz wacików. W sklepach możemy też kupić specjalne folie do zmywania lakieru hybrydowego, do których przymocowane są waciki.
Jeśli posiadamy te produkty, wystarczy, że przyłożymy do paznokci waciki nasączone acetonem, a palce owinąć folią aluminiową. Następnie czekamy 10 minut i zdejmujemy folię. W tym czasie aceton powinien rozpuścić lakier hybrydowy. Resztki lakieru usuwamy za pomocą patyczka lub kopytka i gotowe.
Reklama
Jak zmyć paznokcie hybrydowe – najczęstsze błędy
Powszechnie można się spotkać z opinią, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie, aczkolwiek większość kosmetyczek jest zdania, że tę opinię rozpowszechniają kobiety, które trafiły do niedoświadczonej kosmetyczki lub nieumiejętnie próbowały pozbyć się lakieru ze swoich paznokci. Jeden z najczęściej popełnianych błędów przy zdejmowaniu hybrydy to piłowanie lakieru pilnikiem o nieodpowiedniej gradacji (zbyt ziarnistym). W ten sposób pozbędziemy się bowiem nie tylko lakieru, ale także sporej warstwy płytki paznokcia. Wówczas paznokcie po hybrydzie staną się kruche, łamliwe i będą się rozdwajać.
Jeśli natomiast rozmiękczymy lakier acetonem, pilnik nie będzie nam potrzebny. Pozostałość lakieru usuniemy patyczkiem lub kopytkiem kosmetycznym i nie naruszymy płytki paznokci, ale pamiętajmy, że aceton może ją wysuszyć.
Reklama
Jak zdjąć hybrydę bez acetonu?
Co jednak zrobić, jeśli musimy zmyć lakier hybrydowy, a nie mamy pod ręką acetonu lub nie możemy go używać z powodu uczulenia. Istnieje sposób na zdjęcie hybrydy bez acetonu - na rynku pojawiły się specjalne przezroczyste naklejki, które przykleja się do płytki przed nałożeniem lakieru hybrydowego. Naklejki musimy idealnie dopasować do kształtu paznokci, tak by nie odstawały i nie wystawały poza końcówki. Następnie na naklejkę nakładamy lakier i utwardzamy go w świetle lampy UV. Kiedy chcemy zdjąć hybrydę, wystarczy, że podwadzimy naklejkę patyczkiem i odkleimy od paznokcia razem ze znajdującymi się na niej warstwami lakieru i topu.
Kolejny sposób na zdjęcie hybrydy bez acetonu to spiłowanie lakieru, ale należy to zrobić umiejętnie, tak by nie uszkodzić płytki. Bardzo ważna jest gradacja pilnika. Większość pilników dostępnych na rynku posiada oznaczenia od 80 do 240. Zasada jest prosta - im mniejsza liczba, tym grubsze ziarno na pilniku. Piłowanie lakieru należy rozpocząć od pilnika z grubszym ziarnem i stopniowo zmieniać jego gradację na większą. Top coat możemy zetrzeć 100-tką, a lakier hybrydowy 180-tką, uważając, by nie uszkodzić płytki. Natomiast pozostałości lakieru usunąć blokiem polerskim. Lakieru hybrydowego możemy też pozbyć się za pomocą frezarki, ale należy umiejętnie dobrać głowicę i obroty urządzenia.