Reklama
Awokado na włosy
Olej z awokado można znaleźć w wielu preparatach kondycjonujących włosy - odżywkach czy maskach. Samodzielnie stosuje się go także do olejowania kosmyków. Zielony owoc zawiera olbrzymią dawkę witamin, które regenerują i odżywiają włosy.
W oleju z awokado znajdziemy m.in.:
- witaminy z grupy B,
- witaminy: E, C i K.
To także skarbnica minerałów takich, jak:
- żelazo,
- magnez,
- cynk;
- mangan,
- potas.
Nic dziwnego, że awokado coraz częściej wykorzystujemy nie tylko w kuchni, ale i w łazience. Olej z tego owocu nie tylko poprawi ogólną kondycję i wygląd włosów, ale też ułatwi ich zdyscyplinowanie, a co za tym idzie - codzienną stylizację.
Początek treści sponsorowanej
Warto pamiętać, że piękno zaczyna się we wnętrzu. Codzienną zbilansowaną dietę można uzupełnić o dostępne na rynku preparaty witaminowo-mineralne bogate w składniki wpływające na wygląd skóry, włosów i paznokci. Należy zwrócić uwagę na skład wybranego suplementu diety. Powinien on dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych, we właściwych proporcjach celem wsparcia naturalnych procesów biologicznych. Chcesz mieć mocną włosy, zdrową skórę i wytrzymałe paznokcie? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Koniec treści sponsorowanejMaseczka z awokado na włosy - przepis
Domową maskę z awokado na włosy polubią szczególnie posiadaczki suchych kosmyków. Maseczka nawilży je i wygładzi, odżywi, wzmocni, a także doda im blasku. Wystarczy ugnieść połowę awokado widelcem i połączyć z łyżką miodu i łyżką ulubionego oleju, np. oliwy z oliwek.
Ważne, aby awokado było miękkie - wówczas nie sprawi problemów podczas ucierania go na papkę. Jeśli nie możemy znaleźć w sklepie dojrzałego zielonego awokado, zdecydujmy się na odmianę hass o fioletowej, grubszej skórce.
Gotową maseczkę nakładamy na wilgotne włosy na około pół godziny, a następnie spłukujemy. Ze względu na obecność oleju w składzie, do dokładnego oczyszczenia włosów przyda się delikatny szampon - bez SLS i SLES w składzie.
Maseczka z awokado i miodem rewelacyjnie redukuje puszenie się włosów - będzie zatem doskonała dla posiadaczek kręconych kosmyków.
Reklama
Jak zrobić maseczkę z awokado i jogurtu?
Jeśli włosy są „bez życia” - wiotkie, ciężkie do ułożenia i zniszczone zabiegami fryzjerskimi, warto potraktować je proteinową maseczką z awokado z dodatkiem jajka i jogurtu. Aby ją przygotować, należy jedno awokado rozgnieść w miseczce w połączeniu z łyżką jogurtu naturalnego (bez dodatku cukru!) i jednym jajkiem.
Opcjonalnie można dodać też łyżkę oleju. Maskę nakładamy na całą długość zwilżonych wcześniej włosów. Jeśli nie będziemy stosować oleju, możemy je wcześniej umyć. Miksturę pozostawiamy na głowie na około 30-40 minut. Dzięki zawartości protein maseczka nie tylko odżywi włosy, ale też skutecznie je zregeneruje.
Reklama
Maseczka na włosy z awokado i banana
Odżywczą maseczką do włosów będzie ta z awokado i banana. Banany zawierają tryptofan, czyli aminokwas pozytywnie wpływający na włosy i skórę. To także źródło licznych witamin i minerałów, zwłaszcza potasu. Połączenie tych dwóch owoców w maseczce sprawi, że włosy będą mniej się rozdwajać i staną się bardziej elastyczne. Do mikstury warto dodać także jedną lub dwie łyżki soku z aloesu - dzięki niemu maska będzie posiadać odpowiednią konsystencję, a po jej zmyciu włosy będą dobrze nawilżone i błyszczące.
Aby przygotować maseczkę, należy zblendować awokado i banana, po czym dodać aloes - ważne, by był to czysty, stuprocentowy sok, bez dodatku cukru. Miksturę nakładamy na wilgotne włosy na 15-20 minut i zmywamy wodą lub delikatnym szamponem bez SLS
i SLES. Maski z awokado świetnie działają na włosy, jednak przy ich częstym stosowaniu ostrożne muszą być blondynki - owoc może bowiem nadać ich włosom lekko zielonkawy odcień.
Zobacz także: