Reklama
Jak działa maseczka z jajka do włosów?
Czy surowe jajko jest dobre na włosy? Maseczka taka to domowy sposób używany jeszcze w czasach naszych babć. Można stosować na włosy niezależnie od ich rodzaju, każdy bowiem potrzebuje do pielęgnacji białek, które pomagają w odbudowie ich struktury, wypełniając ewentualne luki i przeciwdziałając uszkodzeniom.
Co jeszcze daje maseczka z jajka? Polecana jest zwłaszcza osobom, które borykają się z włosami pozbawionymi blasku, jak również zniszczonymi zabiegami fryzjerskimi czy codziennym suszeniem z użyciem wysokiej temperatury.
Maseczka ta będzie dobra również na porost włosów, ponieważ je wzmocni, dzięki czemu kosmyki będą rosły zdrowe, miękkie, gładkie i lśniące. Stosowana regularnie, pozytywnie wpłynie także na nawilżenie naszych włosów i zapobiegnie powstaniu łupieżu.
Efekty maseczki z jajka do włosów
Mimo dużego wyboru i coraz lepszej dostępności profesjonalnych kosmetyków do włosów, wiele z nas wciąż wykorzystuje do pielęgnacji domowe sposoby. Są one znacznie tańsze i przy tym proste w zastosowaniu, najważniejsze jednak, że są również skuteczne.
Maseczka z jajka na włosy swoje działanie zawdzięcza zarówno białku, jak i żółtku jaja. Białko zapobiega łamaniu się kosmyków i je wzmacnia, żółtko zaś odpowiada za nawilżenie i wygładzenie włosów. Dzięki zawartości siarki dodatkowo zapobiega pojawieniu się łupieżu. Jajka można nanosić bezpośrednio na skórę głowy lub wykorzystać je jako bazę do maseczki kilkuskładnikowej.
W zależności od potrzeb naszych włosów, do jajek możemy dodać m.in. miód, olej rycynowy, sok z cytryny, awokado czy banana.
Początek treści sponsorowanej
Warto pamiętać, że piękno zaczyna się we wnętrzu. Codzienną zbilansowaną dietę można uzupełnić o dostępne na rynku preparaty witaminowo-mineralne bogate w składniki wpływające na wygląd skóry, włosów i paznokci. Należy zwrócić uwagę na skład wybranego suplementu diety. Powinien on dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych, we właściwych proporcjach celem wsparcia naturalnych procesów biologicznych. Chcesz mieć mocną włosy, zdrową skórę i wytrzymałe paznokcie? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Koniec treści sponsorowanejReklama
Jak zrobić maseczkę z jajka na włosy?
Do przygotowania najprostszej maseczki z jajka potrzebujemy wyłącznie jajek - jednego lub dwóch, w zależności od długości włosów. Do tych bardzo długich będzie potrzebnych kilka sztuk. Wystarczy umyć je, rozbić i roztrzepać, a następnie nałożyć na włosy. Po upływie 20-30 minut należy spłukać maseczkę i umyć włosy szamponem.
Ważne, by do spłukania jajek z włosów używać letniej wody - zbyt ciepły strumień może spowodować ścięcie się jajek. Nakładanie odżywki na włosy nie będzie już konieczne, jednak jeśli zechcemy jej użyć, wybierzmy tę o lekkiej formule, bez protein.
Maseczka z jajka może spływać z włosów, dlatego najlepiej po jej nałożeniu wziąć kąpiel lub ubrać się w coś, co będziemy mogli bez żalu zabrudzić. Opcjonalnie na głowę można założyć czepek kąpielowy - wtedy maseczkę wystarczy trzymać na włosach 15-20 minut.
A jak często nakładać ją na włosy? Kurację w postaci maski z jajek stosować można raz na tydzień lub dwa tygodnie.
Reklama
Maseczka z jajka i cytryny na włosy
Maseczka z jajkiem i cytryną będzie idealna dla włosów przetłuszczających się. Unikać należy jej natomiast, gdy końcówki włosów są przesuszone, ponieważ sok z cytryny może dodatkowo je wysuszyć. Aby przygotować maseczkę, do rozbitych dwóch jajek wystarczy dodać łyżkę świeżo wyciśniętego soku i wymieszać. Powstałą mieszankę trzeba rozprowadzić na włosach i odczekać 20-30 minut, po czym spłukać.
Warto pamiętać, że cytryna działa na włosy delikatnie rozjaśniająco, dlatego jeśli zależy nam na utrzymaniu ciemnego koloru fryzury, lepiej z niej zrezygnować.
Reklama
Odżywcza maseczka z jajka i miodu
Dodatek miodu do maseczki z jajka odżywi i zregeneruje włosy, dlatego ta wersja maseczki jest przeznaczona szczególnie dla osób, które mają zniszczone i łamliwe kosmyki. Do jajka wlewamy pół łyżki miodu (ważne, by był to miód naturalny!) i łyżkę oliwy z oliwek.
Jeśli zależy nam na mocnej regeneracji włosów, warto dodać jeszcze połówkę dojrzałego, rozgniecionego awokado. Jeśli powstała mikstura będzie zbyt gęsta, wystarczy wmieszać w nią dwie łyżki jogurtu naturalnego lub wody. Podobnie jak inne maseczki jajeczne na włosy, tę także pozostawiamy na włosach na około 20-30 minut.
Dodać można w tej wersji także ćwierć kostki drożdży lub łyżkę siemienia lnianego.
Reklama
Maseczka z jajka i oleju rycynowego
Do maseczki z jajka warto dodać kilka kropel oleju rycynowego, jeśli problemem są wypadające włosy. Kupimy go w każdej aptece za dosłownie kilka złotych. Maska nim wzbogacona jeszcze bardziej wzmocni włosy, sprawi że będą rosły szybciej i powstrzyma ich nadmierne wypadanie.
Osoby z przesuszoną skórą głowy nie powinny stosować tej maseczki, albowiem olej rycynowy może dodatkowo ją wysuszyć. Warto natomiast wypróbować jej działanie w przypadku przetłuszczającego się skalpu.
Reklama
Maseczka z jajek na włosy suche czy mokre?
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy maseczkę z jajek lepiej nakładać na włosy mokre, czy suche włosy, ponieważ żaden z tych sposobów nie zaszkodzi naszym kosmykom. Istnieje teoria, zgodnie z którą włosy lepiej pochłaniają składniki odżywcze, gdy są suche, a woda stanowi dla nich barierę.
Z drugiej jednak strony ograniczyć wchłanianie mogą również resztki znajdujących się na głowie kosmetyków, łój oraz inne zanieczyszczenia.
W wilgotnych włosach rozchylą się natomiast łuski, dzięki czemu składniki zawarte w maseczce wnikną głębiej w ich wnętrze. Nakładanie maseczki z jajka na mokre, umyte już włosy wydaje się być zatem lepszym rozwiązaniem.