Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Na czym polega przedłużanie włosów ultradźwiękami?

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową pozwoli cieszyć się dłuższymi kosmykami bez konieczności ich żmudnego zapuszczania. Na czym polega metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów i ile trzeba zapłacić za zabieg nią wykonany?
Kobieta po zabiegu przedłużania włosów ultradźwiękami
Źródło:123RF
Spis treści

Reklama

Na czym polega przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową?

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów to łączenie naturalnych kosmyków z doczepianymi pasemkami za pomocą specjalnego urządzenia, które przypomina trochę prostownicę. Zamiast ciepła, wydziela ono jednak fale akustyczne o wysokich częstotliwościach, dzięki czemu nie niszczy włosów i nie wywiera żadnego wpływu na skórę głowy. 

Metoda ta pozwala osiągnąć długotrwały i estetyczny efekt w bezpieczny sposób, dzięki czemu z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i zaufanie zadowolonych kobiet. Pasemka używane przy przedłużaniu włosów ultradźwiękami są włosami naturalnymi, dzięki czemu nie odznaczają się od kosmyków, z którymi są łączone. Zaletą opisywanej metody jest także fakt, że nową fryzurę można dowolnie zmieniać. Koloryzacja, laminowanie włosów, używanie lokówki, czy prostownicy wpłynie na doczepione włosy dokładnie w taki sam sposób, jak na naszą naturalną czuprynę.

Jak działa maszyna do przedłużania włosów ultradźwiękami?

Maszyna do przedłużania włosów ultradźwiękami emituje fale, które wpływają na powstanie odpowiednio wysokiego ciśnienia, a także drgania o natężeniu pozwalającym na połączenie włosów naturalnych z doczepianymi bez czynienia żadnych szkód dla kosmyków. 

Aparatura działa punktowo, na powierzchnię kosmyków znajdujących się między płytkami urządzenia. Poprzez emisję ultradźwięków cząsteczki zawartej we włosach keratyny są wprowadzane w drgania, które powodują zmianę ich struktury i właściwości. Właśnie dzięki temu możliwe jest połączenie dwóch pasemek kosmyków.

Reklama

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową - cena

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową, to obok przedłużenia keratynowego, jeden z najdroższych sposobów na zagęszczanie fryzury. Koszt zabiegu zależy przede wszystkim od salonu fryzjerskiego - jego lokalizacji i renomy - oraz użytych przez fryzjera materiałów. Im lepsza jakość doczepianych pasemek, tym większa cena zabiegu. Zwykle wynosi ona od 1500 do 2500 zł. 

Samo przedłużanie włosów ultradźwiękami nie trwa dłużej niż wykonywane innymi metodami i zwykle zajmuje około 3-4 godzin. Dokładny czas (a także cena) zależy między innymi od gęstości włosów i efektu, na jakim nam zależy. Jeśli bardziej niż przedłużyć, chcemy zagęścić włosy, ze względu na większą ilość użytych pasemek proces ten może potrwać trochę dłużej i nieco więcej nas kosztować. Ze względu na dużą ilość czynników, dokładną cenę przedłużania włosów metodą ultradźwiękową będzie można poznać dopiero po konsultacji z fryzjerem.

Reklama

Przedłużanie włosów a ultradźwięki - wady i zalety

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów to metoda idealna dla osób o słabych i cienkich włosach, ponieważ nie wykorzystuje się przy niej wysokiej temperatury. To sposób dobry także dla kobiet, których kosmyki zostały zniszczone przez długotrwałe rozjaśnianie czy zbyt częste używanie wysokiej temperatury przy stylizacji włosów. 

Przedłużanie włosów ultradźwiękami poleca się również kobietom uczulonym na metal, który stosuje się w popularnej metodzie na mikroringi. Przedłużona ultradźwiękami fryzura wygląda bardzo naturalnie, ponieważ miejsca łączenia kosmyków z doczepami są płaskie, a przez to praktycznie niewidoczne. Pozostałe zalety tej metody to także jej trwałość (sztuczne włosy można nosić nawet do 6 miesięcy) oraz plastyczność łączeń, która umożliwia wykonywanie różnego rodzaju fryzur. Przy tak dużej ilości plusów przedłużania włosów ultradźwiękami występuje bardzo mało wad. Minusy to jedynie dłuższy czas ściągania pasemek, jak również odświeżenia fryzury.

Zobacz także:

Olga Szymkowiak
Artykuł napisany przez
Olga Szymkowiak
Olga Szymkowiak to utalentowana dziennikarka i content writer, która swoją karierę zawodową rozpoczęła w "Gazecie Wyborczej". Jej doświadczenie obejmuje pracę w jednym z wiodących polskich portali medycznych, gdzie zdobyła cenne doświadczenie w pisaniu na tematy zdrowotne, dietetyczne oraz związane z urodą. Obecnie Olga skupia się na tworzeniu treści o szerokim zakresie tematycznym, łącząc profesjonalizm dziennikarski z kreatywnym podejściem do pisania. Olga, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego w dziedzinie Kulturoznawstwa, wyróżnia się zdolnością do przekazywania skomplikowanych tematów w przystępny i angażujący sposób. Jej teksty charakteryzują się głębokim zrozumieniem tematu, kreatywnością i precyzją,
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Specjaliści współpracujący z medme
25674

Wojciech Ziółkowski

magister farmacji

Poznaj mnie
25626

Katarzyna Kulig

dermatolog i wenerolog

Poznaj mnie
25675

Marzena Rojek-Ledwoch

dietetyczka, psychodietetyczka

Poznaj mnie
25676

Kamila Pawłowska

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Poznaj mnie
25625

Sylwia Borowska

doktor nauk farmaceutycznych

Poznaj mnie
25886

Magdalena Grosiak

diagnosta laboratoryjny

Poznaj mnie
25887

Magdalena Rutkowska

lekarz weterynarii

Poznaj mnie
25879

Anna Lewandowska

psychiatra dziecięcy

Poznaj mnie
25888

Jolanta Woźniak

prawnik

Poznaj mnie
Pokaż wszystkich
Więcej z kategorii Pielęgnacja włosów
Pasemka na jasnych i ciemnych włosach. Jak i czym zrobić?
Fryzjer robi pasemka na jasnych włosach
Henna do włosów: jak farbować i zmyć hennę z włosów? Kolory
Henna do włosów w koszyczku
Szamponetka: kolory a efekty na włosach. Czy niszczy włosy?
Różnokolorowe pasemka po zastosowaniu szamponetki
Podobne artykuły
Soda oczyszczona w miseczce
Soda oczyszczona na włosy - jak bezpiecznie ją stosować?
Fryzjer robi kobiecie refleksy na ciemnych włosach
Refleksy na ciemnych włosach i blond. Jak zrobić w domu?
Olejek rozmarynowy do włosów
Rozmaryn na włosy - olej, wcierka, napar i nie tylko. Jakie są efekty jego stosowania?
Ziarenka siemienia lnianego w miseczce
Siemię lniane na włosy – właściwości i przepis na maseczkę
Domowa maseczka z awokado
Maseczka z awokado na włosy - jakie ma działanie?

Reklama


Sonda
Sonda redakcyjna
Czy zauważasz pogorszenie kondycji swoich włosów?
Opakowanie produktu Merz Spezial