Olejek rycynowy kupimy za kilka złotych w każdej aptece. Będzie przydatny zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów, brwi oraz rzęs. W formie leczniczej stosuje się go przede wszystkim podczas zaparć oraz w przypadku artretyzmu i bólu stawów. Podpowiadamy, jak stosować olejek rycynowy.
Reklama
Olejek rycynowy na włosy
Olejek rycynowy nakładamy przede wszystkim na skórę głowy. Olejowanie skalpu tym specyfikiem wzmocni nasze kosmyki, sprawi że będą rosły szybciej i powstrzyma ich nadmierne wypadanie. Należy pamiętać, że rycyna może zadziałać wysuszająco, dlatego nie powinny jej stosować osoby z suchą skórą głowy.
Warto natomiast wypróbować jej działanie w przypadku przetłuszczającego się skalpu. Regularnie nakładanie olejku może pomóc w walce z tym problemem.
Do dzisiaj olejek rycynowy jest polecany zwłaszcza na wypadanie włosów. Stosowany regularnie sprawi, że włosy będą szybciej rosnąć oraz staną się gęstsze i mocniejsze. Można go też stosować na brwi oraz rzęsy, ale należy uważać by nie dostał się do oczu. Należy jednak pamiętać, że olejek może wysuszyć skórę głowy, dlatego nie należy przesadzać z jego ilością.
Początek treści sponsorowanej
Warto pamiętać, że piękno zaczyna się we wnętrzu. Codzienną zbilansowaną dietę można uzupełnić o dostępne na rynku preparaty witaminowo-mineralne bogate w składniki wpływające na wygląd skóry, włosów i paznokci. Należy zwrócić uwagę na skład wybranego suplementu diety. Powinien on dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych, we właściwych proporcjach celem wsparcia naturalnych procesów biologicznych. Chcesz mieć mocną włosy, zdrową skórę i wytrzymałe paznokcie? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Koniec treści sponsorowanejOlejek rycynowy na rzęsy i brwi
Olejek rycynowy wzmacnia nie tylko włosy, ale też rzęsy. Jego regularne stosowanie sprawi, że włoski staną się dłuższe, mocniejsze i ciemniejsze. Podczas aplikacji należy uważać, aby nie dostał się do oka. Najlepiej rozetrzeć maleńką kroplę olejku między palcami i delikatnie rozprowadzić ją po rzęsach. Do nakładania rycyny można zastosować także starą, dokładnie umytą szczoteczkę po tuszu do rzęs.
Jeśli zależy nam na gęstych i ciemnych brwiach, warto nakładać na nie olejek rycynowy. Wystarczy wetrzeć kroplę oleju w łuki brwiowe przed pójściem spać. Pierwsze efekty takiej kuracji zauważymy po kilku tygodniach stosowania.
Reklama
Olejek rycynowy na twarz
Olej rycynowy można nakładać także na skórę twarzy, na przykład jako uzupełnienie kuracji przeciwzmarszczkowej. Olejek nie tylko nawilży i zmiękczy skórę, ale dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny opóźni pojawienie się zmarszczek i linii mimicznych. Wystarczy nałożyć go przed pójściem spać. Olejek pomoże także w walce z trądzikiem – wszystko dzięki zawartości kwasu rycynolowego, który ma działanie antybakteryjne.
Reklama
Olejek rycynowy na skórę i paznokcie
Jeśli skóra naszych dłoni jest przesuszona, a paznokcie słabe i łamliwe, sięgnijmy po ten olejek. Zadziała on kojąco i regenerująco, a do tego wzmocni płytkę paznokcia. Aby spotęgować działanie olejku, po jego rozprowadzeniu załóżmy bawełniane rękawiczki. Dla szczególnie wysuszonej skóry dłoni można przygotować również kąpiel z podgrzanego specyfiku
Olejek rycynowy sprawdzi się także w przypadku rozstępów. Wystarczy wcierać go codziennie w dotknięte tym problemem partie ciała. Efekty zauważymy po kilku tygodniach. Olejek rycynowy pomoże także w redukcji blizn – tutaj także warunkiem jest jego regularne stosowanie.
Ze względu na właściwości nawilżające, olejek rycynowy warto nakładać na szczególnie suche miejsca na ciele, na przykład łokcie. Pięty posmarowane olejkiem będą mieć mniejsze tendencje do rogowacenia i pękania.