Zrobienie sobie tatuażu wiąże się z wielkimi emocjami: radością i ekscytacją. I niezależnie czy jest to pierwszy tatuaż w życiu, czy już kolejna ozdoba goszcząca na naszym ciele - efekt za każdym razem jest dokładnie ten sam! Dzieło sztuki początkowo chroni folia nałożona przez tatuatora, jednak, stosując się do jego zaleceń, w końcu musimy ją zdjąć i podjąć właściwą pielęgnację. Wpływa to zarówno na estetykę, jak i ogólne gojenie tatuażu. Jak więc postępować, aby radość z "dziary" nie znikła nawet po upływie lat?
Gojenie tatuażu a profesjonalna pielęgnacja
W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z faktu, iż świeży tatuaż to w dużej mierze rana narażona na infekcje bakteryjne i grzybiczne. Żeby do tego nie dopuścić, musimy podjąć środki zapobiegawcze w postaci pielęgnacji. Dzięki temu całe gojenie przebiegnie szybko i bez najmniejszych komplikacji.
W związku z tym niezbędne są nam kosmetyki, np. do mycia tatuażu. Zwróćmy uwagę, aby wybrane mydło było delikatne, niepodrażniające skóry, lecz jednocześnie gwarantowało działanie bakteriobójcze. To jednak nie wszystko. Po umyciu warto nałożyć jakościowe masło do tatuażu - nawilżające, bogate w witaminy i substancje chroniące skórę. To nieodzowny kosmetyk podczas gojenia tatuażu.
Reklama
Etapy gojenia tatuażu - o czym należy pamiętać?
Do gojenia oraz pielęgnacji tatuażu warto podejść z pełnym zaangażowaniem. Jest to proces rozciągnięty w czasie nawet na kilka tygodni (w zależności od wielkości tatuażu).
Całość dzieli się na kilka etapów, podczas których gojąca się skóra wymaga nieco innego podejścia. Również nasze ciało może różnie zareagować: pojawiają się podwyższona temperatura, poczucie zmęczenia, a sama "dziara" jest opuchnięta i zaczerwieniona. Nie trzeba się tym przejmować, dopóki nie pojawi się wysoka gorączka i pogarszające się samopoczucie. Mowa tu oczywiście o pierwszym etapie gojenia tatuażu, kiedy pieczołowicie go pielęgnujemy (trwa to około tygodnia).
Następne dni powinny być o wiele łatwiejsze. Ustępuje opuchlizna, rysunek staje się coraz bardziej wyraźny, choć skóra zaczyna swędzieć. To dobry znak, całość goi się prawidłowo. Ważne, aby nie drapać tatuażu - pomocne w tym są specjalne maści i kremy (jak te dostępne w sklepie: https://beardman.pl/kategoria/krem-do-tatuazu).
Kolejny tydzień to łuszczenie się martwego naskórka, pojawią się niewielkie strupki, które w kolejnych dniach zaczną odpadać, co potwierdzi zakończenie procesu gojenia.
Reklama
Kosmetyki wspierające proces gojenia tatuażu
Biorąc pod uwagę powyższe informacje, trudno jest przecenić rolę najlepszych kosmetyków do tatuażu. Warto dodatkowo poświęcić czas na znalezienie absolutnie renomowanych i topowych produktów, które wesprą naszą skórę i "dziarę" na każdym etapie gojenia, a także podczas późniejszej eksploatacji, np. poprzez promieniowanie UV.
Dlatego też zawsze kierujmy się ku wysoce cenionym producentom oraz sprzedawcom. Jedynie oni są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, jednocześnie służąc swoim doświadczeniem i wiedzą w celu rozwiania wszelkich wątpliwości i pojawiających się pytań.