Mikroplastik w ludzkim mózgu❗ Czy nasz organizm staje się śmietniskiem? 🧠
Mikroplastik w ludzkim mózgu❗ Czy nasz organizm staje się śmietniskiem? 🧠
Mikroplastik w ludzkim mózgu❗ Czy nasz organizm staje się śmietniskiem? 🧠

Samoopalacz w piance: jak używać pianek brązujących? Efekty

Samoopalacz w piance pozwala uzyskać subtelny odcień opalenizny. To sprawdzony kosmetyk, który sprawia, że skóra nabiera zdrowego koloru, bez koniczności długiego leżenia na słońcu. Samoopalacze w piance, zwane także piankami brązującymi, posiadają same zalety i wyprzedzają w jakości inne produkty tego rodzaju. Wystarczy tylko dokładnie wiedzieć, jak używać takie pianki, a rezultaty będą idealne.
Kobieta z piękną opalenizną od samoopalacza w piance
Źródło:123RF
W skrócie
  • Właściwości Samoopalacza w Piance: Samoopalacz w piance umożliwia uzyskanie naturalnej opalenizny bez słońca, szybko się wchłania, nie pozostawia smug, a składniki jak hibiskus czy aloes działają nawilżająco i pielęgnacyjnie.
  • Dlaczego Samoopalacz jest Lepszy niż Słońce?: Chroni przed negatywnymi skutkami opalania, takimi jak starzenie się skóry, poparzenia czy choroby skórne, jednocześnie oferując modny, zdrowo wyglądający odcień skóry.
  • Jak Używać Samoopalacza w Piance?: Należy przygotować skórę przez peeling, depilację, nawilżenie i oczyszczanie twarzy, następnie równomiernie rozprowadzić piankę, unikając niektórych obszarów i w razie potrzeby powtarzać aplikację dla intensywniejszego odcienia.
  • Kto Może Używać Pianki Samoopalającej?: Jest odpowiednia dla każdego typu skóry, szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy, chroni przed starzeniem i jest idealna dla osób z ograniczonym czasem oraz w podróży.
SPRAWDŹ TEŻ: Rękawica do samoopalacza – gdzie kupić i jak używać?
Spis treści

Efekt delikatnie opalonej skóry jest zawsze modny. Cera wygląda wtedy bardzo dobrze, jest zadbana i zdrowa. Promienie słoneczne nie tylko opalają, ale wywołują też negatywne skutki dla skóry. Efektem częstych „kąpieli słonecznych” może być szybko starzejąca się skóra, poparzenia czy choroby skórne. U większości osób co roku wzrasta świadomość szkodliwego wpływu opalania na skórę. Dlatego też coraz częściej poszukiwane są produkty samoopalające. I tu niezastąpione są nowoczesne kosmetyki służącego do „sztucznego” opalania. Skóra staje się naturalnie przyciemniona, bez potrzeby wystawiania jej na działanie promieni słonecznych. Trzeba tylko wiedzieć, jak odpowiednio z takich kosmetyków korzystać.

Samoopalacz w piance – charakterystyka

Samoopalacz w piance to produkt, który daje gwarancje naturalnej opalenizny już w krótkim czasie od jego aplikacji na skórze. Pianki brązujące to idealna alternatywa dla osób, które nie lubią używać kremów czy balsamów. Kremy z reguły posiadają tłustszą konsystencję i wielu osobom to nie odpowiada. 

Najważniejsze zalety samoopalaczy w piance to:

  • delikatna konsystencja produktu,
  • szybkie wchłanianie pianki,
  • brak żółtych czy pomarańczowych smug na ciele,
  • wysokiej klasy naturalne składniki brązujące,
  • intensywne nawilżenie,
  • łagodzenie podrażnień,
  • idealnie wyrównany koloryt skóry,
  • przyjemny zapach,
  • możliwość dostosowania wyrazistości opalenizny do koloru skóry.

Efekt ładnej opalenizny uzyskiwany jest stosunkowo szybko i utrzymuje się nawet do 7 dni. Należy pamiętać, iż długotrwałość utrzymywania się właściwego koloru skory zależy od indywidualnych cech skóry, a przede wszystkim od jej podatności na działanie kosmetyków opalających. 

Reklama

Jak używać pianki brązującej?

Zanim pianka brązująca zostanie użyta, skóra powinna być odpowiednio przygotowana do nałożenia  produktu. Oto podstawowe etapy używania samoopalacza w piance:

  • peeling skóry - ten zabieg należy wykonać 2-3 dni przed zastosowaniem pianki brązującej. Peeling złuszcza naskórek, usuwa martwe komórki, blokujące pory na skórze,
  • depilacja skóry - warto usunąć nadmierne owłosienie, aby samoopalacz idealnie pokrył skórę,
  • nawilżenie skóry - warto wybrać lekki, nawilżający krem, aby skutecznie przywrócić właściwy poziom nawilżenia. Na tak zadbanej skórze pianka brązująca wygląda naturalnie i promiennie,
  • odpowiednie przygotowanie twarzy do zastosowania pianki brązującej - twarz powinna być dokładnie oczyszczona (na przykład żelem do mycia twarzy), po przeprowadzonym demakijażu i osuszona (wilgoć nie sprzyja skuteczności aplikacji samoopalacza),
  • dokładne rozprowadzenie samoopalacza w piance - piankę należy równomiernie rozprowadzić na skórze, omijając łokcie, kostki i kolana. Można do tego celu użyć specjalnej rękawicy. Niewielka ilość pianki powinna być wcierana w skórę okrężnymi ruchami.

Samoopalacz w piance delikatnie zabarwią skórę, dlatego też już podczas nakładania widać niedociągnięcia. Łatwo jest wtedy poprawić koloryt, aby uzyskać jednolitą barwę. Zabieg można powtarzać nawet 3 razy, aby uzyskać oczekiwany odcień. 

Reklama

Pianka samoopalająca – efekty

Najlepsze efekty pianki samoopalającej można uzyskać poprzez właściwe dobranie kosmetyku, w zależności od karnacji skóry danej osoby. Inna pianka samoopalająca będzie idealna dla jasnej karnacji, inna dla ciemnej. 

Efekty samoopalacza w piance są spektakularne: 

  • ten rodzaj samoopalacza stwarza wrażenie stuprocentowej naturalnej opalenizny, ponieważ tak dokładnie rozprowadza się po skórze, 
  • naturalny odcień pozbawiony jest jakichkolwiek smug czy przebarwień,
  • pianki brązujące zawierają w swym składzie wiele dodatkowych składników pielęgnacyjnych, takich jak ekstrakt z hibiskusa, aloesu czy białych winogron, wyciąg z lilii wodnej i witamina E, dlatego działają dodatkowo jak krem, 
  • wszystkie te składniki działają kojąco na skórę, wywołując efekt dobrze nawilżonej skóry. 
  • konsystencja i skład samoopalacza w piance wywołują efekt naturalnie opalonej skóry,
  • dla uzyskania głębszego odcienia opalenizny istnieje możliwość powtórzenia aplikacji, bez ryzyka zbytniego przyciemnienia skóry. 

Reklama

Pianka opalająca – dla kogo?

Pianka opalająca może być stosowana przez każdego, niezależnie od typu cery. Jej delikatna i przyjemna konsystencja, nikomu nie szkodzi.  Ten szybko wchłaniający się produkt do opalania to doskonały wybór. Samoopalacze w piance świetnie sprawdzają u osób, cierpiących na brak czasu, ponieważ szybko się wchłaniają. Po kilku minutach pianka wsiąka w ciało i można już założyć ubranie. Są także idealne do stosowania podróży. W przeciwieństwie do kremowych samoopalaczy szybko się wchłaniają i dobrze wysychają. Wszystkie mają przyjemne zapachy, odpowiadające każdemu. Sprawia to stosowna do produkcji pianek technologia, która uwalnia zapachy, specyficzne dla samoopalaczy. Produkt mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pianka nie pozostawia tłustej warstwy na skórze i chroni skórę każdego przed przedwczesnym starzeniem. 

Opalanie się niesie za sobą wiele skutków ubocznych. Są nimi poparzenie skóry, przebarwienia czy nawet nowotwór skóry. Rozsądek podpowiada, iż bezpiecznym rozwiązaniem jest zaprzestanie bądź  ograniczenie do minimum kąpieli słonecznych. Skóra muśnięta samoopalaczem w piance to idealne i „zdrowe” rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią ciemniejszą karnację.

Jolanta Woźniak
Artykuł napisany przez
Jolanta Woźniak
Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała, jako pracownik Działu Penitencjarnego i Organizacyjno-Prawnego w Areszcie Śledczym w Łodzi. Od 2004 roku Zastępca Prezesa i Członek Zarządu w Miejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od kilku lat copywriterka, głównie w tematyce prawnej, ale i medycznej i parentingowej. Prywatnie miłośniczka dobrego kina.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Specjaliści współpracujący z medme
25674

Wojciech Ziółkowski

magister farmacji

Poznaj mnie
25626

Katarzyna Kulig

dermatolog i wenerolog

Poznaj mnie
25675

Marzena Rojek-Ledwoch

dietetyczka, psychodietetyczka

Poznaj mnie
25676

Kamila Pawłowska

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Poznaj mnie
25625

Sylwia Borowska

doktor nauk farmaceutycznych

Poznaj mnie
25886

Magdalena Grosiak

diagnosta laboratoryjny

Poznaj mnie
25887

Magdalena Rutkowska

lekarz weterynarii

Poznaj mnie
25879

Anna Lewandowska

psychiatra dziecięcy

Poznaj mnie
25888

Jolanta Woźniak

prawnik

Poznaj mnie
Pokaż wszystkich
Więcej z kategorii Kosmetyki
Płukanka do włosów: różowa, srebrna, fioletowa. Jak wybrać?
Rudowłosa kobieta po zastosowaniu płukanki do włosów
Kolorowy tusz do rzęs - jak dobrać pasujący do koloru oczu?
Kobieta umalowana kolorowym tuszem do rzęs
Szamponetka: kolory a efekty na włosach. Czy niszczy włosy?
Różnokolorowe pasemka po zastosowaniu szamponetki
Podobne artykuły
Nalewka ziołowa
Balsam kapucyński – skład, zastosowanie, skutki uboczne
kompozycja na błękitnym tle - kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, model samolotu, liście monstery oraz kosmetyki spakowane do samolotu do bagażu podręcznego
Kosmetyki do samolotu w bagażu podręcznym i rejestrowanym - wszystko, co musisz wiedzieć
Mężczyzna psika się perfumami
Feromony - damskie i męskie. Czym są, jak działają i gdzie je kupić?
Masc nagietkowa w czarnym sloiczku na stole obok drewniana mozdzierz i kwiaty nagietka
Maść nagietkowa – zastosowanie i właściwości. Jak ją zrobić samemu? Przepis
Różnokolorowe kosmyki włosów
Szampon koloryzujący do różnych kolorów włosów. Jak zmyć?

Reklama


Jak często robić regenerację włosów?
Sprawdź!