Przełom w leczeniu alzheimera i parkinsona. 👉 Znany lek otwiera nowe możliwości❗
Przełom w leczeniu alzheimera i parkinsona. 👉 Znany lek otwiera nowe możliwości❗
Przełom w leczeniu alzheimera i parkinsona. 👉 Znany lek otwiera nowe możliwości❗

Sedalia® – zadbaj o spokój i dobry sen swojego dziecka

Nie tylko u dorosłych, lecz także i u dzieci jakość snu ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie w ciągu dnia. Kiedy maluch jest niewyspany, szybko pojawia się rozdrażnienie, brak koncentracji, a niekiedy również brak apetytu. Rozwiązaniem może być podanie dziecku naturalnego syropu Sedalia®, który działa wspomagająco w stanach niepokoju. Dowiedz się więcej o jego właściwościach i poznaj domowe metody na trudności w zasypianiu.
Małe dziecko wtulone w pluszowego misia spokojnie śpi.
źródło: materiały partnera
Spis treści

Stres a jakość snu dziecka

Wydawać by się mogło, że dzieciństwo to błogi czas, który upływa na ciągłej zabawie i innych przyjemnościach. Nic bardziej mylnego. W swoim życiu dzieci mierzą się z ogromną liczbą sytuacji stresowych i lęków przed nieznanym, a przede wszystkim nie potrafią jeszcze radzić sobie z zalewającą ich falą obcych im emocji. Wszystko to może negatywnie odbijać się na jakości ich snu. Kiedy nasz maluch nie może zasnąć, a w ciągu nocy często wybudza się z płaczem, na pomoc może przyjść nam syrop na sen dla dzieci Sedalia®. Przed tym jednak, jak podamy dziecku leki, dobrze jest ustalić powód, dla którego nasz maluch przeżywa trudniejszy okres, jak również zapewnić mu odpowiednie warunki podczas usypiania.

Reklama

Dlaczego dziecko wybudza się w nocy?

Decyzja o podaniu syropu na sen powinna być zawsze poprzedzona konsultacją medyczną, szczególnie w przypadku małych, kilkuletnich dzieci. Lekarz będzie bowiem w stanie wykluczyć inne przyczyny kłopotów ze snem, takie jak ból, nieodpowiednia dieta, niedrożność górnych dróg oddechowych, refluks, bezdech senny czy inne choroby przewlekłe, których jednym z objawów może być obniżona jakość snu. Taka sytuacja może mieć miejsce m.in. w przypadku astmy czy anemii. Częstą przyczyną zaburzeń snu są również alergie, zarówno pokarmowe, jak i wziewne – powodujące swędzenie, katar, kaszel oraz problemy z oddychaniem, które zakłócają nocny odpoczynek.

Reklama

Jak zapewnić dziecku spokojny sen?

Zanim ułożymy dziecko do snu, zadbajmy o jego wyciszenie. Powtarzające się rytuały i stały harmonogram sprzyjają odprężeniu. Zrelaksować pozwoli się także ciepła kąpiel, a po niej spokojne aktywności: czytanie książeczek, opowiadanie pogodnych bajek czy słuchanie kojącej muzyki. Unikajmy hałasu, głośnych zabaw i koniecznie ograniczmy dostęp do różnego rodzaju ekranów na co najmniej na godzinę przez snem. Światło emitowane przez telewizory, tablety czy telefony może zakłócać naturalny rytm snu dziecka. Kluczowe jest również stworzenie odpowiednich warunków w sypialni. W pokoju powinna panować właściwa temperatura – nie może być ani za zimno, ani zbyt gorąco. Aby ograniczyć dostęp światła, warto przysłonić okna. Jeżeli dziecko boi się ciemności, przy łóżku możemy ustawić małą lampkę. Dobrym pomysłem jest też zaproponowanie dziecku ćwiczeń oddechowych. Po wykluczeniu przyczyn chorobowych przez lekarza, możemy też podać maluchowi odpowiednie leki, takie jak Sedalia®.

Reklama

Niespokojny sen u dziecka – kiedy podać leki?

Preparaty medyczne dla dzieci mają łagodniejszą formę niż leki dla dorosłych. Dlatego maluchom podajemy wyłącznie środki adekwatne dla ich wieku, po odbyciu wizyty u specjalisty. Preparaty na sen może zalecić lekarz rodzinny, jak również alergolog, neurolog czy psychiatra dziecięcy, który dobierze odpowiedni lek i przypisze właściwą dawkę, w zależności od podłoża problemu. W przypadku trudności z zasypianiem na tle stresowym, polecanym lekiem dla dzieci jest naturalny syrop Sedelia® o kompleksowym działaniu wspomagającym w stanach niepokoju – zarówno w dzień, jak i w nocy.

Reklama

Sedalia® – syrop dla dzieci z naturalnym składem

Kompleksowe działanie syropu Sedalia® polega na łagodzeniu objawów stresu, które u dzieci pojawiają się zarówno w dzień, jak i w nocy. W ciągu dnia maluchy na stres reagują pobudzeniem, rozdrażnieniem oraz stanami niepokoju. W nocy możemy zauważyć u nich niespokojny sen, trudności w zasypianiu, nagłe wybudzenia, a nawet koszmary. Skuteczne działanie leku Sedalia® opiera się o właściwości naturalnych składników: rumianku pospolitego, żółtego jaśminu, męczennicy cielistej, lulka czarnego, bielunia dziędzierzawy oraz bromku potasu.

Reklama

Jak stosować syrop Sedalia®?

Lek Sedalia® należy stosować po konsultacji z lekarzem, szczególnie w przypadku dzieci poniżej 5 roku życia, i dokładnym zapoznaniu się z ulotką. Można podawać go dzieciom, które ukończyły 12 miesięcy. Podstawowa dawka, jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to 5 ml syropu 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Leczenie może być kontynuowane do chwili ustąpienia objawów, maksymalnie przez kilka dni. Syropu nie należy podawać w razie uczulenia na którykolwiek z jego składników.

SEDALIA® syrop. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w stanach niepokoju, trudnościach w zasypianiu, zaburzeniach snu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA z siedzibą w Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą 30/Sedalia/25.07.2024

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Specjaliści współpracujący z medme
25674

Wojciech Ziółkowski

magister farmacji

Poznaj mnie
25626

Katarzyna Kulig

dermatolog i wenerolog

Poznaj mnie
25675

Marzena Rojek-Ledwoch

dietetyczka, psychodietetyczka

Poznaj mnie
25676

Kamila Pawłowska

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Poznaj mnie
25625

Sylwia Borowska

doktor nauk farmaceutycznych

Poznaj mnie
25886

Magdalena Grosiak

diagnosta laboratoryjny

Poznaj mnie
25887

Magdalena Rutkowska

lekarz weterynarii

Poznaj mnie
25879

Anna Lewandowska

psychiatra dziecięcy

Poznaj mnie
25888

Jolanta Woźniak

prawnik

Poznaj mnie
Pokaż wszystkich
Więcej z kategorii Zdrowy sen
Hipnoza na sen - jak działa i czy pomaga w walce z bezsennością?
Hipnotyzowanie osoby z problemem bezsenności
Drzemka to idealny sposób na regenerację. Ile powinna trwać?
Kobieta w opasce do snu trzymająca kubek
Co zrobić, jak nie można zasnąć? Sprawdź skuteczne sposoby na szybkie zasypianie
Kobieta w opasce do snu trzymająca poduszkę
Podobne artykuły
Kobieta śpi na chmurze
Sen głęboki – czym jest i ile trwa. Co zrobić, żeby go wydłużyć?
Kobieta w łóżku po nocnych potach przed okresem
Nocne poty przed okresem - co oznacza nadmierna potliwość przed miesiączką?
Spocona kobieta chłodzi się wiatrakiem
Nocne poty - przyczyny pocenia się w nocy. Kiedy powinno niepokoić?
Kobieta śpiąca nago pod kołdrą
Czy spanie nago jest zdrowe? Zalety i wady spania bez piżamy
Mężczyzna obudził się w nocy
Melatonina na sen – jak działa i kiedy warto stosować hormon snu?

Reklama


Czy w Twojej diecie brakuje błonnika? 🌾
Dowiedź się!