Siemię lniane można stosować na włosy i skórę głowy. Jego oleista, wręcz żelowata konsystencja, dokładnie pokryje włosy regenerując je i sprawiając, że będą doskonale chronione:
- Staną się miękkie, puszyste, nawilżone i jedwabiste w dotyku.
- Regularne stosowanie siemienia na włosy sprawi, że będą rosły dużo szybciej
- Len mielony nałożony na skórę dobrze ją odżywi i przyczyni się do wzrostu mocnych i gęstych włosów
- Len ma również działanie kojące np. łagodzi podrażnienia, zapobiega przetłuszczaniu się skóry i włosów.
Siemię lnianie idealnie nadaje się do włosów suchych, zniszczonych, skłonnych do wypadania, ze zniszczonymi końcówkami, farbowanych (w szczególności tych rozjaśnianych), a także kręconych i falowanych (będzie podkreślał ich naturalny skręt).
Reklama
Maseczka z siemienia lnianego - przepis
Pierwszym sposobem może być zaparzenie ziaren lnu. Jak to zrobić?
- Do szklanki wsypujemy ziarna na wysokość około ¼.
- Zalewamy je wrzątkiem tak, aby woda lekko przykryła nasiona.
- Zostawiamy chwilę do zaparzenia, w tym czasie nasiona powinny spęcznieć i zmienić konsystencję na żelowatą.
Powstałą maź, po ostygnięciu, należy nałożyć na włosy i pozostawić na ok. 30 minut do jednej godziny. Jeśli zdecydujesz się nałożyć żel na włosy razem z ziarnami pamiętaj o dokładnym spłukaniu włosów, aby nie pozostały w nich nasiona. Aplikację można ułatwić przez odciśnięcie żelu przez ściereczkę lub sitko.
W zależności od preferencji można dodać więcej wody, wtedy roztwór będzie rzadszy.
- Gęstą maź można stosować jako maskę raz w tygodniu pozostawiając na dłużej na włosach, a potem spłukać.
- Rzadszy „kisiel” można używać codziennie po myciu jako odżywkę bez spłukiwania.
Kolejnym zastosowaniem może być wykorzystanie mazi z siemienia jako naturalnego żelu do włosów, który je usztywni i nabłyszczy, a nałożony na końcówki ochroni je przed zniszczeniami i rozdwajaniem.
Początek treści sponsorowanej
Warto pamiętać, że piękno zaczyna się we wnętrzu. Codzienną zbilansowaną dietę można uzupełnić o dostępne na rynku preparaty witaminowo-mineralne bogate w składniki wpływające na wygląd skóry, włosów i paznokci. Należy zwrócić uwagę na skład wybranego suplementu diety. Powinien on dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych, we właściwych proporcjach celem wsparcia naturalnych procesów biologicznych. Chcesz mieć mocną włosy, zdrową skórę i wytrzymałe paznokcie? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Koniec treści sponsorowanej Siemię lniane – zastosowanie
Siemia lniane oprócz odżywczych właściwości podczas pielęgnacji włosów, ma również szereg innych dobroczynnych zastosować. Mają je w domu i stosując na włosy warto mieć świadomość, że dzięki siemieniu lnianemu możemy również zadbać o nasz układ trawienia i układ krwionośny, czy rozwiązać problemy z zaparciami. Jakie inne zastosowania ma siemie lniane?
- Układ trawienny - siemię lniane wspomaga pracę żołądka i procesów trawiennych, pozwala wyregulować perystaltykę jelit i działa ochronnie na układ pokarmowy.
- Układ krwionośny – normuje poziom lipidów, a także zmniejsza poziom cukru we krwi i obniża poziom cholesterolu LDL.
- Odchudzanie – zawartość błonnika i mikroelementów usprawnia pracę układu pokarmowego, a tym samym stwarza doskonałe warunki do odchudzania.
- Zaparcia – naturalnie siemię zawiera dużą dawkę błonnika, zjedzenie około 3 łyżeczek dziennie może mieć lekkie właściwości przeczyszczające, wspomagające leczenie zaparć.
- Hormony – reguluje gospodarkę hormonalną, dzięki zawartym w nim fitoskładnikom, dodatkowo dzięki przeciwutleniaczom zażywany przez panów będzie zapobiegał rakowi prostaty, a paniom złagodzi objawy menopauzy (reguluje poziom estrogenów), może również poprawić płodność.