Reklama
Wcierki do włosów
Wcierki do włosów to płynne preparaty, które aplikuje się na skórę głowy po myciu - zwykle za pomocą atomizera lub pipety - a następnie dokładnie je wmasowuje. Sposób ten nie tylko gwarantuje znakomite wchłanianie się preparatu, ale też poprawia ukrwienie skóry głowy.
Po wcierkę do włosów warto sięgnąć, aby:
- przyspieszyć wzrost kosmyków,
- ograniczyć ich wypadanie,
- wyleczyć łupież.
Kosmetyk ten dobrze jest również włączyć do codziennej pielęgnacji w przypadku szczególnie suchej lub tłustej skóry głowy. W zależności od zastosowania, w składzie wcierek znajdziemy różnego rodzaju substancje aktywne, m.in. roślinne ekstrakty lub kofeinę.
Wcierki do włosów na porost
Jeśli zależy nam na tym, aby nasze włosy rosły szybciej, były zdrowe i mocne, warto wypróbować wcierkę na porost włosów. Te najskuteczniejsze zazwyczaj zawierają ekstrakty z łopianu i czerwonej papryki, choć dobre efekty przynoszą także preparaty z:
- wyciągiem z bursztynu,
- ekstraktem z liści drzewa herbacianego,
- wyciągiem z pokrzywy.
Wcierki na porost włosów poprawiają ukrwienie skóry głowy, dostarczają także włosom wszelkich składników niezbędnych do ich prawidłowego wzrostu. Pierwsze efekty stosowania wcierki przyspieszającej porost włosów powinniśmy zaobserwować po miesiącu.
Początek treści sponsorowanej
Warto pamiętać, że piękno zaczyna się we wnętrzu. Codzienną zbilansowaną dietę można uzupełnić o dostępne na rynku preparaty witaminowo-mineralne bogate w składniki wpływające na wygląd skóry, włosów i paznokci. Należy zwrócić uwagę na skład wybranego suplementu diety. Powinien on dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych, we właściwych proporcjach celem wsparcia naturalnych procesów biologicznych. Chcesz mieć mocną włosy, zdrową skórę i wytrzymałe paznokcie? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Koniec treści sponsorowanejReklama
Wcierki do włosów domowej roboty
Wcierkę do włosów można przygotować w domowym zaciszu. Może to być na przykład wcierka ze skrzypu i pokrzywy. Aby ją zrobić, należy jedną czubatą łyżeczkę skrzypu i jedną czubatą łyżkę pokrzywy zalać szklanką gorącej wody i zaparzyć.
Po wystudzeniu i odcedzeniu wcierka jest gotowa! Stosujemy ją 1-2 razy dziennie, a świeży napar przygotowujemy co 3 dni. Warto przy tym wiedzieć, że zioła do przygotowania wcierek najlepiej kupować w aptece lub zielarni.
W sklepach ze zdrową żywnością znajdziemy natomiast sok z brzozy. Choć to mało popularna metoda, on także nadaje się do wcierania w skórę głowy. Podobnie jak wcierka ze skrzypu i pokrzywy, sprawdzi się on w przypadku włosów osłabionych, wypadających i wymagających odżywienia. Stosujemy go 1-2 razy dziennie.
Reklama
Wcierka do włosów z kozieradki - przepis
Jedną z najpopularniejszych domowych wcierek do włosów jest wcierka z kozieradki - rośliny, którą stosuje się zarówno w kuchni, jak i ziołolecznictwie. Aby przygotować kozieradkową miksturę, łyżeczkę nasion należy zalać niecałą szklanką wrzątku, zaparzyć i ostudzić.
Przecedzony płyn można przelać do słoiczka lub butelki z atomizerem - zapewni ona wygodną aplikację naparu. Wcierkę do włosów z kozieradki stosujemy codziennie na suchą lub jeszcze wilgotną po myciu skórę głowy.
Choć zapach naparu (przypominający rosół lub curry) jest dość intensywny i może zniechęcić do korzystania, warto się przełamać - efekty stosowania widać naprawdę szybko, bo już po paru tygodniach. Paczka nasion to wydatek rzędu kilku złotych, tym bardziej warto wypróbować sposób.
Reklama
Wcierki na wypadanie włosów
Jeśli zmagamy się z wypadaniem włosów, warto zainwestować w dobrą wcierkę. Nim jednak wybierzemy się na zakupy, wykonajmy podstawowe badania krwi i zbadajmy poziom hormonów. Wypadanie włosów może być bowiem skutkiem anemii, kłopotów z tarczycą, nieprawidłowego poziomu prolaktyny lub androgenów.
Zdarza się również, że to reakcja organizmu na silny stres. W przytoczonych powyżej sytuacjach kluczem do sukcesu będzie zwalczenie przyczyny wypadania włosów.
Wcierki mogą natomiast stanowić dobre uzupełnienie terapii. W składach wielu z nich znajdziemy aminexil, czyli substancję działającą w samym mieszku włosowym, poprawiającą osadzenie w nim włosa. Inne popularne składniki wcierek na wypadanie włosów to kofeina, skrzyp czy czarna rzodkiew.
Reklama
Gdzie kupić wcierkę do włosów?
Wcierki do włosów znajdziemy przede wszystkim w aptekach i drogeriach - zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Ich koszt waha się od kilkudziesięciu do aż kilkuset złotych za jedną kurację. Pamiętajmy, że działanie wcierki w dużej mierze zależy od tego czy stosujemy ją regularnie.
Większość tego typu produktów nakłada się na skórę głowy codziennie lub po każdym myciu włosów, jednak nim rozpoczniemy korzystanie z nowej wcierki należy sprawdzić jaki sposób stosowania zaleca producent. To od niego zależy również czas trwania jednej kuracji. Niektóre zajmują kilka tygodni, a inne nawet 3 miesiące.
Ze względu na to, iż włosy reagują na wszelkie czynniki z dużym opóźnieniem, efekty stosowania wcierek bądź zażywania suplementów zwykle obserwujemy po dwóch lub trzech miesiącach. W niektórych przypadkach czas ten skraca się do miesiąca, a nawet kilku tygodni.
Zobacz także: