Zabłocka Mgiełka Solankowa - skład
Woda lecznicza ze złoży solankowych w Dębowcu. W 1 litrze solanki znajduje się: 800 mg wapnia, 400 mg magnezu, 130 mg bromu, 110 mg jodu. Odczyn pH: 7,4. Przewodność: 53400 Ms/cm.
Reklama
Zabłocka Mgiełka Solankowa - działanie
Zabłocka Mgiełka solankowa jodowo-bromowa jest to woda lecznicza, która posiada wysokie stężenie jodu i innych mikro- i makro- pierwiastków. Stosowana do inhalacji, płukania ust i gardła działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie. Poprawia krążenie, przyspiesza procesy przemiany materii i spalania tłuszczu, wzmacnia odporność organizmu, wspomaga zapobieganie oraz leczenie dolegliwości dróg oddechowych, w tym chronicznych: gardła, krtani, oskrzeli, płuc oraz jamy ustnej.
Reklama
Zabłocka Mgiełka Solankowa - wskazania
Do inhalacji i nebulizacji w chorobach oraz profilaktyce schorzeń dróg oddechowych; przewlekłych nieżytach nosa, zatok, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc; stanach przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych; rozedmie, pylicy płuc i astmie oskrzelowej; W celu wzbogacenia atmosfery pomieszczeń w jod, nawilżenia i oczyszczenia pomieszczeń z pyłków alergenów, ujemnego jonizowania powietrza, ułatwienia i podniesienia komfortu oddychania.
Reklama
Zabłocka Mgiełka Solankowa - przeciwwskazania
Nowotwory, gruźlica płuc, choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, nadczynność tarczycy i uczulenie na jod.
Reklama
Zabłocka Mgiełka Solankowa - dawkowanie
Dzieci i dorośli. Inhalacje: przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych wdychając opary mgiełki solankowej po rozcieńczeniu wodą w stosunku 1:2. Płukanie ust i gardła: kilka razy w ciągu dnia, po każdym posiłku i umyciu zębów. Nawilżanie i jonizowanie pomieszczeń: stosować w urządzeniach do nawilżania, w fontannach, mini tężniach i generatorach aerozoli.
Reklama
Zabłocka Mgiełka Solankowa - uwagi