Dlaczego plecy bolą? Przyczyny dolegliwości
Ból pleców może być konsekwencją przeciążenia kręgosłupa, urazów, kręgozmyku, wad postawy, zmian zwyrodnieniowych, długotrwałej pracy w nieprawidłowej pozycji lub dźwigania ciężkich przedmiotów.
Na dolegliwości bólowe pleców często skarżą się też osoby chorujące na otyłość (nadmierna masa ciała ma destrukcyjny wpływ na kręgosłup). Za ból pleców może odpowiadać również przepuklina kręgosłupa, polimialgia reumatyczna, osteoporoza. Inne przyczyny to źle dobrane obuwie lub po prostu brak aktywności fizycznej.
Reklama
Jak objawia się ból pleców?
W zależności od lokalizacji ból pleców może mieć różny charakter - być rozlany, kłujący lub promieniować z okolicy lędźwi i pośladków do kończyn dolnych. Niektórzy chorzy odczuwają ból środkowej części pleców, ból między łopatkami, nerwoból międzyżebrowy lub szyjny. Dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się cały czas lub pojawiać tylko przy wykonywaniu określonych ruchów.
Reklama
Leczenie bólu pleców
Pacjenci cierpiący na ból pleców często sięgają po dostępne bez recepty środki przeciwbólowe - tabletki, maści i żele, które wykazują również działanie przeciwzapalne. W cięższych przypadkach lekarz może wdrożyć opioidowe środki przeciwbólowe lub zastrzyki z glikokortykosteroidów.
Warto pamiętać, że farmakoterapia nie powinna być jednym elementem leczenia. Wskazane jest, aby chory zadbał o stan kręgosłupa w szerszym zakresie. W powrocie do zdrowia pomocne mogą okazać się zabiegi fizykalne, kinezyterapia i masaże lecznicze.
Wiele osób, które bolą plecy, zastanawia się, czy istnieją skuteczne, alternatywne metody dla powszechnie stosowanych środków farmakologicznych. Jednym z takich rozwiązań jest elektrostymulator przeciwbólowy TRU+. To urządzenie o statusie wyrobu medycznego, które radzi sobie z bólem o wiele lepiej, niż apteczne maści i żele. Dlaczego warto spróbować elektrostymulacji TRU+?
Reklama
Jak zwalczyć ból pleców? Poznaj zalety elektrostymulacji TRU+
Elektrostymulacja urządzeniem TRU+ jest komfortową terapią dla pacjenta, który chce zniwelować ból pleców na dole kręgosłupa i poczuć się lepiej. Wykorzystuje znaną i cenioną w fizjoterapii metodę TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) - przezskórną stymulację nerwów. Terapia TRU+ jest dla wszystkich osób, które szukają metody redukcji dolegliwości bólowych bez przyjmowania tabletek, w nieobciążający organizmu sposób. Korzystanie z elektrostymulatora domowego nie jest trudne, dzięki czemu nawet seniorzy bez problemów poradzą sobie z obsługą tego sprzętu.
Reklama
Jak uniknąć bólu pleców w przyszłości? Działania profilaktyczne
W trosce o kondycję kręgosłupa warto wdrożyć do swojej codziennej rutyny ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Aby zapobiec bólowi pleców, należy utrzymywać prawidłową masę ciała i dbać o przyjmowanie właściwej pozycji podczas pracy siedzącej (dobrym pomysłem jest też zakup dobrze wyprofilowanego krzesła biurowego).
Nie należy zapominać o higienie snu - warto zainwestować w wysokiej jakości materac i poduszkę. Ważne jest, aby na co dzień unikać dźwigania ciężkich przedmiotów. Stosując się do tych zasad, możemy uniknąć dolegliwości bólowych pleców i cieszyć się świetnym zdrowiem przez lata.
Podsumowując, elektrostymulator do użytku domowego TRU+ to specjalistyczne urządzenie, które redukuje ból pleców bez lekarstw. Urządzenie korzysta z cenionej przez fizjoterapeutów metody TENS, pozwala użytkownikom pozbyć się dyskomfortu i funkcjonować bez bólu.
Przeciwwskazania: posiadanie rozrusznika serca, metalowe/elektroniczne implanty, epilepsja, podłączenie do wysokoczęstotliwościowych sprzętów chirurgicznych.
Nie stosuj urządzenia: na rany, wysypki, spuchnięte, zaczerwienione, zainfekowane miejsca, w miejscach lub w pobliżu miejsc, gdzie występują zmiany rakowe, podczas kąpieli, snu, prowadzenia pojazdów, czynności, w których TRU+ może rozproszyć uwagę i doprowadzić do urazu, w ciąży, w pobliżu wody. Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem, jeżeli jesteś pod opieką lekarską, stosowałeś inne środki do leczenia bólu, masz choroby serca, niedawno przebyłeś operację. Przestań używać urządzenia i skonsultuj się z lekarzem jeżeli ból nie ulegnie zmniejszeniu, nasili się lub zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane. Używaj urządzenia z ostrożnością, jeśli masz tendencję do wewnętrznego krwawienia np. po złamaniu lub urazie.
Działania niepożądane: podrażnienie skóry.