Altaziaja - skład
1 g żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu.
Reklama
Altaziaja - działanie
Lek do stosowania miejscowego na skórę o działaniu ściągającym i przeciwobrzękowym. Działanie ściągające leku jest związane z koagulacją białek na powierzchni tkanek, a co za tym idzie również zakończeń nerwów czuciowych w skórze. W wyniku tego lek łagodzi ból w obrębie ogniska zapalnego. Ponadto lek rozpulchnia naskórek. Działanie ochładzające leku jest związane z obecnością mentolu, parowaniem wody i etanolu. Mentol zmniejsza także wrażliwość skórnych zakończeń nerwowych i powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Reklama
Altaziaja - wskazania
Stłuczenia, obrzęki stawowe i pourazowe, obrzęki po oparzeniach I stopnia.
Reklama
Altaziaja - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną - octanowinian glinu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na otwarte, rozległe rany, na zakażoną i zmienioną chorobowo skórę oraz u dzieci do 3 lat.
Reklama
Altaziaja - ostrzeżenia
Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu z oczami lub błonami śluzowymi, preparat należy usunąć, obficie spłukując go wodą.
Reklama
Altaziaja - ciąża
Brak danych dotyczących stosowania octanowinianu glinu u kobiet w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.
Reklama
Altaziaja - efekty uboczne
Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne. Intensywne stosowanie leku może powodować macerację skóry. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić odczyny rumieniowe, grudkowe lub ziarninowe. U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek istnieje ryzyko wystąpienia objawów hiperaluminemii i hipofosfatemii.
Altaziaja - interakcje
Nieznane.
Altaziaja - dawkowanie
Podanie na skórę. Na bolące miejsca należy nanieść niewielką ilość żelu 3 do 4 razy na dobę, najlepiej w postaci okładów. Nie stosować u dzieci w wieku do 3 lat.
Altaziaja - uwagi
Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.