Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Aspargan

Aspargan to lek stosowany w leczeniu niedoboru magnezu i potasu. Wspomaga on działanie układu nerwowego oraz systemu sercowo-mięśniowego.
Spis treści

Aspargan - skład

1 tabletka zawiera: 17 mg jonów magnezu w postaci 250 mg magnezu wodoroasparaginianu (Magnesii hydroaspartas ) oraz 54 mg jonów potasu w postaci 250 mg potasu wodoroasparaginianu (Kalii hydroaspartas).

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sacharoza 53 mg.

Reklama

Aspargan - działanie

Suplement diety zawierający magnez i potas. Magnez wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego, wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu prawidłowej równowagi elektrolitowej, pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i kości. Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowo-mięśniowego, wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Reklama

Aspargan - wskazania

Uzupełnienie diety dla osób dorosłych w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na magnez i potas.

Reklama

Aspargan - dawkowanie

 

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat

Doustnie, zwykle od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy na dobę, po posiłku (co odpowiada od 34 mg do 102 mg Mg ++ / dobę (1,4 mmol do 4,2 mmol) oraz od 108 mg do 324 mg K + / dobę (2,7 mmol do 8,3 mmol).

Uwaga, przyjmuje się, że całkowite dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez nie przekracza 5 mg/kg masy ciała, a przy zapobieganiu niedoborom potasu podaje się do 780 mg jonu na dobę.

Reklama

Aspargan - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego (patrz pkt 6.1), hipermagnezemia, hiperkaliemia, ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy od 30 ml/min), zakażenia dróg moczowych, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardia, myasthenia gravis , znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Reklama

Aspargan - środki ostrożnośći

Nie podawać bez wiedzy lekarza w chorobach nowotworowych. Produktu leczniczego nie należy stosować w ostrym odwodnieniu, rozległym zniszczeniu tkanek (np. oparzenia dużych powierzchni ciała). Nie podawać z innymi preparatami zawierającymi potas. Przy długotrwałym stosowaniu, w razie ciężkiej biegunki oraz u pacjentów leczonych glikozydami nasercowymi należy kontrolować stężenie potasu i magnezu w surowicy, a w razie potrzeby także w erytrocytach. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy i galaktozy lub niedoborem sacharazyizomaltazy nie powinni przyjmować produktu leczniczego. 

Reklama

Aspargan a ciąża

Zarówno magnez jak i potas uznano za bezpieczne w czasie ciąży. 

Obydwa jony przekraczają barierę łożyskową i przenikają do mleka kobiet karmiących (przy stabilnym zwykle poziomie osoczowym są to ilości fizjologiczne i niezbędne dla prawidłowego rozwoju płodu lub noworodka). 

W zalecanych dawkach produkt leczniczy może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, ale po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym, który wskaże właściwą dawkę produktu leczniczego.


Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!