Cravisol - skład
100 ml preparatu zawiera: 46,26 g wyciągu ze świeżego kwiatostanu głogu (1:1), 32,02 g wyciągu ze świeżego ziela melisy (1:1) i 13,88 g wyciągu ze świeżego ziela jemioły (1:1). Preparat zawiera etanol 42 - 52% (V/V).
Reklama
Cravisol - działanie
Preparat stosowany tradycyjnie w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Reklama
Cravisol - wskazania
Preparat tradycyjnie stosowany wspomagająco w łagodnych zaburzeniach pracy serca na tle nerwowym, również w okresie menopauzy u kobiet. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych.
Reklama
Cravisol - przeciwwskazania
Stwierdzona nadwrażliwość na składniki leku.
Reklama
Cravisol - ostrzeżenia
Dawka jednorazowa preparatu (5 ml) zawiera do 2,5 g etanolu, co odpowiada 62 ml piwa i 26 ml wina. Środki ostrożności dotyczą osób uzależnionych od alkoholu. Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu stosując lek u kobiet w ciąży i karmiących oraz w grupach zwiększonego ryzyka tj. u pacjentów z chorobami wątroby i w padaczce. Lek nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na charakter wskazań i zawartość etanolu.
Reklama
Cravisol - ciąża
Preparat zawiera etanol. Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność.
Reklama
Cravisol - efekty uboczne
Nie zgłoszono.
Cravisol - interakcje
Nie odnotowano.
Cravisol - dawkowanie
Doustnie. Dorośli: 5 ml leku rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody przyjmować 4 razy na dobę. Zalecany czas kuracji 4 tyg. Jeżeli objawy utrzymują się, nasilają lub nie ustąpią po 4 tyg. należy skonsultować się z lekarzem. Leku nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Cravisol - uwagi
Ze względu na zawartość etanolu (do 2,5 g w dawce jednorazowej) nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn w czasie stosowania leku, ponieważ alkohol może być wykryty przez urządzenia mierzące jego poziom w powietrzu wydychanym. Lek może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową.