Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Cusicrom

Spis treści

Cusicrom - skład

1 ml roztworu zawiera 40 mg kromoglikanu disodu. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy.

Reklama

Cusicrom - działanie

Lek przeciwalergiczny do stosowania miejscowego. Stabilizuje błonę komórkową komórek tucznych, zapobiegając ich degranulacji, a tym samym uwolnieniu histaminy i innych mediatorów reakcji alergicznych. Nie wykazuje działania obkurczającego naczynia, przeciwhistaminowego, rozszerzającego oskrzela ani przeciwzapalnego. Kromoglikan disodu podany do worka spojówkowego wchłania się zaledwie w 0,03%.

Reklama

Cusicrom - wskazania

Leczenie chorób alergicznych oczu, takich jak: sezonowe i całoroczne alergiczne zapalenie spojówek, wiosenne zapalenie rogówki i spojówek, alergiczne (atopowe) zapalenie rogówki. Alergie związane z używaniem soczewek kontaktowych.

Reklama

Cusicrom - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Cusicrom - ostrzeżenia

Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który może wywoływać podrażnienie oczu oraz powodować odbarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Należy unikać kontaktu z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Pacjentów należy poinformować, że przed zastosowaniem kropli należy zdjąć soczewki kontaktowe, a następnie odczekać co najmniej 15 min przed ich ponownym założeniem. Nie udowodniono bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Reklama

Cusicrom - ciąża

Ostrożnie stosować w ciąży. Zachować szczególną ostrożność stosując lek w okresie karmienia piersią. Nie można wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Należy podjąć decyzję czy przerwać karmienie piersią czy przerwać podawanie leku biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki.

Reklama

Cusicrom - efekty uboczne

Często: uczucie dyskomfortu w oku. Niezbyt często: wyciek z oka, świąd oka, zaburzenia czucia w obrębie oka, zwiększone łzawienie, przekrwienie oka. Dodatkowe działania niepożądane zidentyfikowane w okresie po wprowadzeniu leku do obrotu (częstość nieznana): podrażnienie oka.

Cusicrom - dawkowanie

Dospojówkowo. Zazwyczaj 1-2 krople do każdego oka w regularnych odstępach czasu, 4-6 razy na dobę. Liczbę dawek dobowych leku oraz czas jego stosowania można modyfikować zgodnie z kryteriami oceny przyjętymi przez lekarza. Objawowa reakcja na leczenie występuje przeważnie po kilku dniach (niekiedy do 6 tygodni). O długości okresu podawania leku decyduje lekarz. Sposób podania. W celu prawidłowego podania leku należy lekko odciągnąć ku dołowi powiekę i zakroplić preparat do worka spojówkowego. Krople do oczu należy podawać z zachowaniem odpowiednich warunków higienicznych. Przy jednoczesnym stosowaniu innych preparatów miejscowo do oczu, należy zachować co najmniej 5 min przerwy pomiędzy podaniami kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.

Cusicrom - uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednakże przemijające niewyraźne widzenie lub inne zaburzenia widzenia mogą wywierać wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli niewyraźne widzenie występuje po zakropleniu leku do oka, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do momentu odzyskania prawidłowej ostrości wzroku.


Podobne leki
Allergodil
Alomide
CromoHEXAL
Vividrin

Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!