Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Hemorol

Spis treści

Hemorol - skład

1 czopek zawiera: 50 mg wyciągu gęstego (3:1) z kwiatu rumianku, 20 mg wyciągu gęstego z korzenia pokrzyku, 80 mg wyciągu gęstego złożonego (4:1) z: ziela żarnowca, kory kasztanowca, kłącza pięciornika i ziela krwawnika, 100 mg benzokainy.

Reklama

Hemorol - działanie

Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Zastosowanie czopka powoduje ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy. Preparat zawiera też składniki o miejscowym działaniu ściągającym, przeciwzapalnym i rozkurczającym.

Reklama

Hemorol - wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu. Przewlekłe stany zapalne błony śluzowej odbytu. Podrażnienia i pęknięcia błony śluzowej odbytu.

Reklama

Hemorol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Uczulenie na benzokainę lub na rośliny z rodziny astrowatych dawniej Compositae (Złożone). Choroba nowotworowa jelita grubego.

Reklama

Hemorol - ostrzeżenia

W przypadku stwierdzenia krwi w stolcu należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na działanie uczulające składników leku zaleca się przeprowadzenie wywiadu w kierunku skłonności do uczuleń pacjenta. W przypadku dużych guzków krwawniczych może wystąpić uciskowa bolesność do czasu rozpuszczenia się czopka (ok. 5-10 min). Podczas stosowania miejscowo preparatów zawierających benzokainę istnieje potencjalne ryzyko wystąpienia methemoglobinemii. Objawy methemoglobinemii (blady, szaroniebieski kolor skóry, warg, płytek paznokci, duszność, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, tachykardia) mogą pojawić się w ciągu kilku minut do 1-2 h po zastosowaniu benzokainy, po podaniu jedno lub wielokrotnym.

Reklama

Hemorol - ciąża

Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet karmiących piersią.

Reklama

Hemorol - efekty uboczne

Częstość nieznana: zaburzenia krwi i układu chłonnego (methemoglobinemia); zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie reakcje alergiczne (takie jak: duszność, choroba Quinckego, zapaść naczyniowa, wstrząs anafilaktyczny).

Hemorol - dawkowanie

Doodbytniczo. Dorośli - 1 czopek na noc, w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia. Czopki powinny być stosowane do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych, jednak nie dłużej niż przez 7 kolejnych dni. W przypadku braku poprawy zalecana jest konsultacja z lekarzem. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Sposób podania: przed użyciem należy rozerwać trójkątny koniec folii, wyjąć czopek z blistra i wprowadzić do odbytnicy.

Hemorol - uwagi

Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Aesculan
Hemorectal
Neo-Aesculan
Ruskorex

Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!