Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Hirudoid

Spis treści

Hirudoid - skład

100 g maści lub żelu zawiera 300 mg polisiarczanu mukopolisacharydowego - co odpowiada 25 000 j. (jednostki ustalone na podstawie oznaczenia częściowego czasu aktywowanej tromboplastyny APTT). Ponadto maść zawiera alkohol cetostearylowy, emulgujący i parahydroksybenzoesany; żel zawiera glikol propylenowy.

Reklama

Hirudoid - działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym i regeneracyjnym. Ma właściwości przeciwtrombinowe, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków podskórnych. Po miejscowym zastosowaniu preparatu substancje czynne wnikają do tkanek powierzchownych i głębokich, wywierając działanie lecznicze.

Reklama

Hirudoid - wskazania

Miejscowe stosowanie na skórę w przypadku: tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków, zapalenia żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym.

Reklama

Hirudoid - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy nakładać maści i żelu na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Reklama

Hirudoid - ostrzeżenia

1 g maści zawiera 31,09 mg alkoholu cetostearylowego, emulgującego i 2 mg parahydroksybenzoesanów (1,6 mg 4-hydroksybenzoesanu metylu oraz 0,4 mg 4-hydroksybenzoesanu propylu) - lek może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry) oraz reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). 1 g żelu zawiera 5 mg glikolu propylenowego - lek może powodować podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, a także uszkodzoną skórą.

Reklama

Hirudoid - ciąża

Nie ma doniesień o szkodliwym działaniu na nienarodzone dziecko lub noworodka po stosowaniu polisiarczanu mukopolisacharydowego w okresie ciąży czy laktacji.

Reklama

Hirudoid - efekty uboczne

Bardzo rzadko: miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj przemijają szybko po zaprzestaniu stosowania preparatu. 4- hydroksybenzoesan metylu i propylu zawarty w maści może powodować reakcje alergiczne.

Hirudoid - dawkowanie

Nakładać 3-5 cm maści lub żelu na zmienione chorobowo miejsca, lekko wmasowując, 2 do 3 razy dziennie lub częściej jeśli zachodzi potrzeba. Preparat w postaci maści może być używany jako opatrunek z maści. Nie należy stosować żelu pod opatrunek. W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni. Lek może być również stosowany do fono- i jonoforezy. Podczas jonoforezy preparat jest podawany pod katodę. Leczeniem pierwszego rzutu w przypadku zapalenia żył powierzchownych kończyn dolnych jest zastosowanie opatrunku uciskowego.

Hirudoid - uwagi

Nie jest znany wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn. 


Podobne leki
Aescin
Helason
Lioton
Savarix

Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!