Inhalol - skład
100 g płynu zawiera olejki: 10 g sosnowego, 10 g tymiankowego, 20 g z mięty pieprzowej, 60 g terpentynowego.
Reklama
Inhalol - działanie
Preparat stanowi mieszaninę olejków eterycznych o zbliżonym działaniu farmakologicznym. Preparat jest stosowany tradycyjnie w katarze, w celu poprawienia komfortu oddychania. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Reklama
Inhalol - wskazania
Preparat stosuje się pomocniczo, w postaci inhalacji wziewnej, w celu łagodzenia dolegliwości górnych dróg oddechowych takich jak katar i trudności w odkrztuszaniu gęstej wydzieliny. Lek jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Reklama
Inhalol - przeciwwskazania
Preparatu nie należy stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników, a także u chorych na astmę, krztusiec i u dzieci do 7 rż.
Reklama
Inhalol - ostrzeżenia
Należy unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa, w razie potrzeby zmyć preparat wodą. Nie zaleca się stosowania bezpośrednio na skórę w obrębie szyi, twarzy i nosa ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli.
Reklama
Inhalol - ciąża
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.
Reklama
Inhalol - efekty uboczne
Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe skóry, podrażnienia błon śluzowych, nasilenie skurczu oskrzeli. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy zaprzestać stosowania preparatu.
Inhalol - dawkowanie
Do celów inhalacyjnych dla dzieci powyżej 7 rż. i dorosłych: do naczynia z gorącą wodą dodać kilka kropli preparatu i wdychać powstające opary. Inhalację można prowadzić dodając kilka kropli do gorącej kąpieli, lub za pomocą specjalnych urządzeń inhalacyjnych.
Inhalol - uwagi
Lek nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu.