Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Membrane Blue

Spis treści

Membrane Blue - skład

1 ml roztworu zawiera 1,5 mg błękitu trypanowego.

Reklama

Membrane Blue - działanie

Sterylny, apyrogenny płyn do barwienia tkanek zapewniający widoczność włókien tkankowych.

Reklama

Membrane Blue - wskazania

Ułatwienie operacji witreoretinalnych chirurgii tylnego odcinka oka. Preparat jest używany do barwienia i/lub wizualizacji błon epiretinalnych i błony wewnętrznej ograniczającej, co ułatwia usunięcie tkanki i zmniejsza ryzyko uszkodzenia siatkówki.

Reklama

Membrane Blue - ostrzeżenia

Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na składniki preparatu (ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych). Nie stosować preparatu u dzieci.

Reklama

Membrane Blue - ciąża

Nie stosować preparatu u kobiet w ciąży lub planujących ciążę.

Reklama

Membrane Blue - efekty uboczne

Preparat jest dobrze tolerowany w tylnej torebce oka. W przypadku długotrwałego stosowania preparatu istnieje potencjalne ryzyko zniekształcenia tkanek siatkówkowych i podsiatkówkowych.

Reklama

Membrane Blue - dawkowanie

Preparat nabrać do strzykawki (3 ml) z dołączoną kaniulą. Przed wstrzyknięciem preparatu należy wypełnić powietrzem komorę tylną oka przy pomocy kaniuli atraumatycznej (wymiana płyn - powietrze). Ostrożnie zastosować preparat na błonę siatkówkową przy pomocy kaniuli, tak aby nie dotykała i nie uszkodziła siatkówki. Zabarwienie jest wystarczające w momencie kontaktu preparatu z siatkówką. Następnie należy usunąć nadmiar preparatu z komory tylnej oka przed wykonaniem procedury wymiany płyn - powietrze w celu uniknięcia zbędnego rozprzestrzeniania się barwnika. Dalszy przebieg operacji jest zgodny z procedurą witrektomii.

Membrane Blue - uwagi

Nie należy przepełniać komory tylnej oka. Zaleca się usuwanie preparatu poprzez płukanie zaraz po wstrzyknięciu. Nie stosować preparatu na otwór olbrzymi, jeżeli błona wewnętrzna ograniczająca (ILM) została usunięta. Należy unikać dostania się preparatu do przestrzeni podsiatkówkowej.


Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!