Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Molusk

Spis treści

Molusk - skład

10% roztwór wodorotlenku potasu.

Reklama

Molusk - działanie

Wyrób medyczny. 10% roztwór wodorotlenku potasu, substancja żrąca o silnie zasadowym pH i działaniu kauteryzującym, która działa zewnętrznie na skórę, denaturując substancje białkowe tkanki.

Reklama

Molusk - wskazania

Miejscowe leczenie zmian skórnych mięczaka zakaźnego (Molluscum contagiosum).

Reklama

Molusk - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Molusk - ostrzeżenia

Nie stosować w miejscach, w których skóra jest cienka lub wrażliwa - takich jak błony śluzowe lub wokół oczu. Pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do kontaktu substancji z oczami; w przypadku kontaktu z oczami, natychmiast płukać przez 15 min dużą ilością wody i zasięgnąć pomocy medycznej. Nie połykać. Nie zaleca się stosowania na twarz. W przypadku kontaktu ze zdrową skórą, przemyć natychmiast dużą ilością wody. Nie pocierać oczu i błon śluzowych, jeżeli preparat miał kontakt z palcami; natychmiast umyć ręce. Nie stosować w przypadku zakażenia zmian skórnych w mięczaku zakaźnym. Nie stosować na podrażnioną lub zakażoną skórę, skórę z zaczerwienieniem lub objawami występowania stanu zapalnego; nie stosować na skórę, jeśli zauważono jakiekolwiek zmiany skórne. Preparat nie nadaje się dla diabetyków, ponieważ leczenie może nie przebiegać tak szybko lub nie być kompletne. Stosowanie preparatu może spowodować chwilowe uczucie swędzenia, podrażnienia lub pieczenia. W miejscu po zniknięciu mięczaka zakaźnego (Molluscum contagiosum) może wystąpić hiperpigmentacja lub hipopigmentacja, która ustąpi samoistnie. Unikać kontaktu z odzieżą lub innymi materiałami, na które zasadowy odczyn preparatu może mieć niekorzystny wpływ. Należy unikać drapania, kontaktu z zakażonymi miejscami i innymi osobami (kontakt skóra-skóra), a także kontaktu za pośrednictwem ręczników, gąbek, kąpieli, basenu itp.

Reklama

Molusk - ciąża

Podczas karmienia piersią nie stosować na te części ciała, które mają kontakt z niemowlęciem.

Reklama

Molusk - dawkowanie

Zewnętrznie, na skorę. Stosować raz dziennie, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Stosować codziennie do czasu wystąpienia zaczerwienienia, podrażnienia lub obrzęku u podstawy zmiany, które zwykle pojawia się po upływie 4-6 dni; w tym momencie należy przerwać leczenie i nie nakładać roztworu na tę zmianę. Stan zapalny jest oznaką, że mięczak zakaźny zniknie w ciągu najbliższych 2-5 tyg. Jeśli nie wystapią objawy stanu zapalnego, można kontynuować nakładanie preparatu na zmianę do czasu, aż pojawi się zaczerwienienie. Ostrzeżenie: dalsze nakładanie roztworu na zmianę z objawami stanu zapalnego, może spowodować pojawienie się owrzodzenia w miejscu leczenia. Nie nakładać roztworu na tę samą zmianę przez okres dłuższy niż 10 dni. W przypadku pominięcia zastosowania wyrobu przez jeden dzień, nie należy nakładać dwa razy następnego dnia - nałożyć jeden raz i kontynuować do czasu, aż zmiana chorobowa zmieni kolor na czerwony. Preparat może być nakładany wyłącznie przez osoby dorosłe. Dzieci nie powinny mieć kontaktu z preparatem i nie powinny go dotykać rękami po nałożeniu przez osobę dorosłą. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej. Sposób podania. Wyjąć zwilżony aplikator i bardzo ostrożnie nakładać preparat delikatnie dotykając każdą zmianę chorobową końcówką pędzelka (unikać dotykania zdrowej skóry wokół zmiany, ponieważ może to spowodować podrażnienie). Nie wolno dopuścić do kontaktu roztworu ze zdrową skóra ani inną powierzchnią (odzież, delikatne powierzchnie itp.), ponieważ jest to substancja żrąca. Po nałożeniu roztworu za pomocą pędzelka, pozostawić na 1-2 min do wyschnięcia. Dopilnować, aby dziecko w tym czasie nie dotykało leczonych zmian. Po wysuszeniu, należy spłukać leczone miejsce wodą (za pomocą nasączonej gazy), aby usunąć resztki preparatu i następnie umyć ręce dużą ilością wody. Leczenie należy przerwać, gdy tylko pojawi się podrażnienie, zaczerwienienie lub obrzęk - oznacza to, że leczenie jest zakończone. Należy poczekać kilka tyg. na zniknięcie zmiany. Dla uniknięcia nadkażenia ważne jest, aby nie drapać i nie dotykać leczonych zmian, aż do momentu ich całkowitego zniknięcia.

Molusk - uwagi

Butelkę z wyrobem należy wyrzucić po upływie 4 tyg. od otwarcia.


Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!