Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Nefrobonisol

Spis treści

Nefrobonisol - skład

100 g preparatu zawiera: 20 g nalewki z ziela nawłoci pospolitej, 20 g nalewki z ziela skrzypu, 20 g soku z liścia brzozy, 15 g soku z ziela pokrzywy, 15 g soku z korzenia mniszka, 10 g soku z ziela krwawnika. Preparat zawiera etanol.

Reklama

Nefrobonisol - działanie

Roślinny preparat leczniczy przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o działaniu moczopędnym.

Reklama

Nefrobonisol - wskazania

Pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz w piasku nerkowym.

Reklama

Nefrobonisol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na rośliny z rodziny astrowatych. Nie zaleca się stosowania leku przy obrzękach spowodowanych niewydolnością serca lub nerek.

Reklama

Nefrobonisol - ostrzeżenia

Preparat zawiera do 55% (V/V) etanolu (alkoholu), czyli do 1,11 g w jednej dawce (2,5 ml), co odpowiada 28 ml piwa (5 % obj.) lub 11,5 ml wina (12 % obj.) na dawkę. Zastosowanie leku jest szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy uwzględnić przed zastosowaniem u dzieci i osób z grup wysokiego ryzyka jak np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży, w okresie karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Jeśli wystąpią takie objawy jak gorączka, bolesne oddawanie moczu, skurcze lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Jeśli objawy choroby podczas stosowania preparatu utrzymują się dłużej niż 1 tydzień, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania syntetycznych leków moczopędnych bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Nefrobonisol - ciąża

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Nefrobonisol - efekty uboczne

U osób nadwrażliwych na rośliny z rodziny astrowatych mogą wystąpić reakcje w postaci wysypki.

Nefrobonisol - interakcje

Długotrwałe stosowanie leku może spowodować nadmierną utratę jonów potasowych. Może to spowodować nasilenie działania glikozydów kardenolidowych i leków przeciwarytmicznych.

Nefrobonisol - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 12 lat: 1-3 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 2,5 ml leku (w kieliszku wody rozcieńczyć ok. 1 małej łyżeczki preparatu). Dzieci poniżej 12 lat:  nie zaleca się stosowania. Sposób podania: przed użyciem wstrząsnąć. Podczas stosowania leku podawać zwiększoną ilość płynów. Preparat należy stosować przez okres 2-4 tygodni, dłuższe stosowanie jest możliwe po konsultacji z lekarzem.

Nefrobonisol - uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu nie należy przekraczać zalecanych dawek leku, ponieważ przedawkowanie preparatu powoduje upośledzenie zdolności psychofizycznych, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych.


Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!