Nervomix Forte - skład
1 kaps. zawiera: 210 mg korzenia kozłka lekarskiego, 52,5 mg szyszek chmielu, 52,5 mg liścia melisy, 35 mg ziela dziurawca.
Reklama
Nervomix Forte - działanie
Preparat ziołowy o działaniu uspokajającym, przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Związki czynne korzenia kozłka, szyszek chmielu są stosowane w stanach napięcia nerwowego, ułatwiają zasypianie. Działanie uspokajające korzenia kozłka wspomagane jest przez związki z szyszek chmielu, liści melisy i ziela dziurawca.
Reklama
Nervomix Forte - wskazania
Preparat tradycyjnie stosowany w przejściowych stanach nadpobudliwości nerwowej, zaburzeniach zasypiania.
Reklama
Nervomix Forte - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Reklama
Nervomix Forte - ostrzeżenia
Ze względu na zawartość ziela dziurawca, podczas stosowania leku należy unikać ekspozycji na promienie ultrafioletowe (opalanie, solarium). Ze względu na brak danych nie należy stosować u dzieci do 12 lat.
Reklama
Nervomix Forte - ciąża
Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji.
Reklama
Nervomix Forte - efekty uboczne
Sporadycznie mogą wystąpić objawy nietolerancji na korzeń kozłka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość na światło u osób o jasnej karnacji.
Nervomix Forte - interakcje
Nie stosować jednocześnie z innymi lekami uspokajającymi oraz z teofiliną, cyklosporyną, warfaryną, digoksyną, doustnymi środkami antykoncepcyjnymi i alkoholem.
Nervomix Forte - dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 lat: 2-4 kaps. 3 razy na dobę, w zależności od nasilenia objawów. Maksymalna dawka dobowa wynosi 12 kaps. Nie stosować dłużej niż 3 tyg. Jako środek ułatwiający zasypianie: dawkę jednorazową (2-4 kaps.) przyjąć 1/2-1 h przed snem. Kapsułki należy popić co najmniej 1/2 szklanki płynu, nie rozgryzać.
Nervomix Forte - uwagi
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, dlatego nie zaleca się przyjmować go przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.