Opalescence Xtra Boost - skład
Żel zawiera 38% nadtlenek wodoru; pH 7.
Reklama
Opalescence Xtra Boost - działanie
Aktywowany chemicznie żel do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej w gabinecie stomatologicznym. Preparat stosuje się do wybielania pojedynczych zębów, kilku zębów, całych łuków lub fragmentów zęba. Preparat można stosować w połączeniu z wybielaniem nakładkowym oraz do wybielania martwych zębów metodą wewnątrzkomorową. Żel zawiera nadtlenek wodoru, który rozkłada się po aplikacji na aktywny tlen i wodę. Tlen jest aktywnym składnikiem materiału, który wysyca lub rozrywa wiązania chemiczne odpowiedzialne za barwę w cząsteczkach pigmentów zawartych w zębie.
Reklama
Opalescence Xtra Boost - wskazania
Przebarwienia zębów spowodowane czynnikami genetycznymi, układowymi, metabolicznymi, urazami, stosowaniem tetracyklin lub minocykliny, fluorozą, chorobą hemolityczną noworodków, żółtaczką lub porfirią.
Reklama
Opalescence Xtra Boost - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy znieczulać pacjenta podczas przeprowadzania zabiegu. Zmiany chorobowe tkanek miękkich jamy ustnej. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Reklama
Opalescence Xtra Boost - ciąża
Nie stosować.
Reklama
Opalescence Xtra Boost - efekty uboczne
Może wystąpić nadwrażliwość zębów.
Reklama
Opalescence Xtra Boost - dawkowanie
Wybielanie zębów żywych: warstwę żelu o grubości 0,5-1 mm nałożyć na powierzchnie wargowe i policzkowe, tak aby lekko zachodziła na brzegi sieczne i powierzchnie żujące; w celu dodatkowej aktywacji żel można naświetlać światłem lampy polimeryzacyjnej; żel mieszać co 5 minut; po 10-15 minutach usunąć go za pomocą ssaka. Wybielanie zębów martwych: od strony językowej otworzyć wejście do komory, usunąć wypełnienie kanału do około 2 mm poniżej szyjki zęba, ujście kanału uszczelnić warstwą cementu szkło-jonomerowego i nałożyć żel do komory, dodatkowo żel nałożyć na ząb, tak jak przy wybielaniu zębów żywych.
Opalescence Xtra Boost - uwagi
Kolor zębów poddanych działaniu preparatu ulega dalszemu rozjaśnieniu w ciągu 12-24 h po zabiegu. Przed rozpoczęciem wybielania należy skontrolować stan jamy ustnej, uszczelnić nieszczelne wypełnienia, usunąć kamień i osad. Po zakończeniu wybielania należy odczekać 2 tygodnie przed wykonaniem wypełnień wykorzystujących systemy wiążące. W przypadku gdy odwapnione części zęba wybielą się szybciej, należy kontynuować wybielanie aż do momentu kiedy różnica przestanie być zauważalna.