Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

Opatrunek Algivon™

Spis treści

Opatrunek Algivon™ - działanie

Nieprzywierający, absorpcyjny opatrunek alginianowy nasączony antybakteryjnym miodem Manuka. Kompleks alginianu i miodu Manuka doskonale zatrzymuje w swojej strukturze nadmiar wysięku. Opatrunek z wysoką zawartością miodu Manuka. Antybakteryjne właściwości opatrunku wynikają głównie z działania nadtlenku wodoru, który powstaje pod wpływem zawartej w miodzie oksydazy glukozy. Opatrunek wspomaga usuwanie tkanek martwiczych, redukuje nieprzyjemny zapach z rany, zapewnia wilgotne środowisko rany, przyspieszające proces gojenia.

Reklama

Opatrunek Algivon™ - wskazania

Zaopatrywanie wszelkich ran, szczególnie ran głębokich, szczelinowych, ostrych i przewlekłych, ran z martwicą rozpływną oraz ran znajdujących się w fazie oczyszczania i ziarninowania, w tym: odleżyn, owrzodzeń podudzi, oparzeń, miejsc po pobraniu przeszczepów skóry, ran nowotworowych.

Reklama

Opatrunek Algivon™ - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jad pszczoły lub produkty pszczele.

Reklama

Opatrunek Algivon™ - ostrzeżenia

Zaleca się monitorowanie stężenie cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą (opatrunek zawiera duże stężenie glukozy). W przypadku wystąpienia nieustępującego bólu po zaaplikowaniu opatrunku, zaleca się zaprzestanie jego stosowania oraz przemycie rany roztworem soli fizjologicznej.

Reklama

Opatrunek Algivon™ - dawkowanie

Zewnętrznie. Umieścić opatrunek (dowolną stroną) na powierzchni rany. Przy dużej powierzchni rany opatrunki można układać jeden obok drugiego; w przypadku małej powierzchni - przyciąć w celu dopasowania do kształtu rany. W zależności od rodzaju tkanki w obrębie łożyska rany i ilości wysięku, drugim zastosowanym opatrunkiem może być folia poliuretanowa lub opatrunek absorpcyjny. Opatrunek można pozostawić na ranie nawet do 7 dni. W początkowym etapie leczenia może wystąpić konieczność zmiany opatrunku raz dziennie. Częstość zmian opatrunku zależy od intensywności wysięku. Aby utrzymać poziom skuteczności, należy zmienić opatrunek w przypadku znacznego rozjaśnienia koloru opatrunku.

Reklama

Opatrunek Algivon™ - uwagi


Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!