Opatrunek Physiotulle Ag - wskazania
Opatrunek Physiotulle Ag przeznaczony jest do ran przewlekłych i ostrych z małym i dużym wysiękiem. Nieprzylegająca warstwa zawiera srebro, które zapobiega zakażeniu rany.
Reklama
Opatrunek Physiotulle Ag - stosowanie
Opatrunek Physiotulle Ag może być stosowany w celu wspomagania leczenia ran ze spowolnionym procesem leczenia, wynikającym z krytycznej kolonizacji lub w przypadku ryzyka zakażenia. Otwarta, siateczkowa struktura opatrunku Physiotulle Ag umożliwia wchłanianie wysięku poprzez wtórny opatrunek chłonny.
Reklama
Opatrunek Physiotulle Ag - skład
Opatrunek Physiotulle Ag ma formę syntetycznej siatki poliestrowej impregnowanej cząsteczkami karboksymetylocelulozy (CMC) zawieszonej w wazelinie. Zawiera sulfadiazynę srebra, która ma szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego zarówno przeciwko bakteriom gram-dodatnim, jak i gram-ujemnym.
Reklama
Opatrunek Physiotulle Ag - działanie
W kontakcie z raną cząsteczki hydrokoloidalne absorbują wysięk, a do łożyska rany uwalniane jest srebro. Jego ilość zależy od ilości wysięku - im jest go więcej, tym więcej srebra trafia do rany.
Redukuje woń spowodowaną obecnością bakterii w ranie. Opatrunek można stosować w kompresjoterapii.
Reklama
Opatrunek Physiotulle Ag - sposób użycia
Wyjąć opatrunek kontaktowy Physiotulle Ag z przezroczystych folii. Chwycić pęsetą i nałożyć na ranę. Zastosować opatrunek wtórny (w zależności od ilości wysięku Comfeel, Biatain, Biatain Super) lub bandaż.
Opatrunek należy zmieniać co najmniej raz na 3 dni.
- Ranę należy przemyć roztworem soli fizjologicznej lub wodą. Delikatnie osuszyć skórę wokół niej.
- Opatrunek Physiotulle Ag należy zdejmować przed radioterapią lub badaniami (np. związanymi z zastosowaniem promieni RTG, ultradźwięków, diatermii lub mikrofal).
- Nie należy stosować z innymi produktami zawierającymi srebro.