Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - działanie
Hipoalergiczne, przylepne paski do zamykania ran. Zastępują tradycyjne szwy chirurgiczne, przez co redukują liczbę powikłań (odczyny zapalne, brzydkie blizny, "efekt drabinki", martwica, zakażenia). Komfortowe dla pacjenta i personelu (bezbolesna i łatwa aplikacja). Polepszają warunki gojenia się ran (nie traumatyzują tkanek, nie wywierają ucisku na brzegi rany), umożliwiają prawidłowe wrastanie włókien kolagenu i szybkie wytworzenie mocnej blizny. Zapewniają lepszy efekt kosmetyczny. Dostępne w trzech rodzajach: Steri-Strip Reinforced (wzmocnione) o uniwersalnym, szerokim zastosowaniu, Steri-Strip Elastic (elastyczne) do stosowania w ruchomych miejscach skóry oraz tam gdzie wymagany jest doskonały efekt kosmetyczny (w tym rany twarzy) lub gdy spodziewany jest pourazowy obrzęk tkanek, Steri-Strip Wound Closure System to połączenie pasków Steri-Strip z przezroczysytm, wodoodpornym opatrunkiem z folii poliuretanowej - Tegaderm (szew i sterylny opatrunek w jednym).
Reklama
Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - wskazania
Zamykanie ran (łączenie brzegów skóry) w przypadku skaleczeń i ran pooperacyjnych. Pierwotne zamknięcie rany. Zabezpieczenie rany po wczesnym usunięciu szwów lub klamerek. Równoczesne zastosowanie szwów lub klamerek i pasków Steri-Strip. System zamykania ran Steri-Strip Wound Closure System: zamykanie ran w laparoskopii i artroskopii, po usunięciu cewnika z żyły centralnej, pooperacyjnym usunięciu drenu, po biopsji, niewielkich urazach, endoskopowym uwalnianiu nadgarstka.
Reklama
Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - przeciwwskazania
Pasków nie należy stosować do ran zakażonych, zainfekowanych i silnie krwawiących. Niewielkie krwawienie z rany nie jest przeciwwskazaniem, ponieważ mikroporowate podłoże przepuszcza wydzieliny nie odlepiając się od skóry. Nie należy używać pasków, gdy nie jest możliwe zachowanie właściwego ich przylegania (obecność wydzieliny, zmiany łojotokowe, nadmierna potliwość bądź owłosienie) oraz w przypadku ran bardzo napiętych.
Reklama
Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - ostrzeżenia
Obrzęk po operacji może spowodować utratę przyczepności pasków. Usuwanie pasków może spowodować uszkodzenie naskórka, zmiany zabarwienia skóry, niewielkie zmiany trądzikowe i zapalenie mieszków włosowych.
Reklama
Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - dawkowanie
Ranę należy dokładnie oczyścić i osuszyć. W razie konieczności można zastosować roztwór odtłuszczający, aby polepszyć przyleganie paska. Nie rozciągać pasków przy zakładaniu. Po wyjęciu paska z opakowania należy jego koniec unieść do góry i oddzielić pasek od podłoża. W przypadku gdy nie użyto szwów chirurgicznych i staplerów, w celu założenia pasków należy zbliżyć do siebie brzegi skóry za pomocą palców lub pensety. Paski zakładać w poprzek rany unikając ich napinania. W przypadku większych ran odległość między paskami powinna wynosić 3 mm, dodatkowo w celu zmniejszenia siły rozciągającej brzegi rany można przyklejać paski równolegle do rany w odległości 12 mm od końców pasków zamykających ranę. Paski mogą pozostawać na skórze do czasu powstania pewnego zrostu (nawet ponad 7 dni).
Reklama
Paski do łączenia brzegów skóry STERI-STRIP - uwagi