Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍
Gruźlica – zapomniana choroba wraca na światowe salony❗ Czy grozi nam globalna epidemia? 🌍

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc

Spis treści

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc - skład

Hydrofilowy żel metakrylowy złożony z usieciowanego kopolimeru 2-hydroksyetylometakrylanu, makrogolu i wody destylowanej, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe (HEMA-HAS).

Reklama

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc - działanie

Wyrób medyczny - zestaw do opatrywania ran w warunkach domowych. Zawiera hydrofilowy żel posiadający zdolność wiązania wolnych rodników tlenowych i 3 szt. opatrunków foliowych. Żel zapewnia optymalne środowisko w ranie, wspomagając w ten sposób proces gojenia. Ponadto działa jako bariera zabezpieczająca ranę przed zakażeniem. Opatrunek foliowy służy do przykrycia rany.

Reklama

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc - wskazania

Leczenie powierzchownych ran skóry.

Reklama

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc - ostrzeżenia

W przypadku osób o podwyższonej wrażliwości lub po zastosowaniu w miejscach wrażliwych (np. okolica oczu), może wystąpić lekkie podrażnienie skóry (np.: swędzenie lub zaczerwienienie) - w takiej sytuacji należy przerwać stosowanie żelu i skonsultować się z lekarzem. Ze względu na brak badań klinicznych dotyczących stosowania u dzieci preparat można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie stosować wewnętrznie.

Reklama

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc - ciąża

U kobiet w ciąży oraz karmiących piersią można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Reklama

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc - efekty uboczne

W razie wystąpienia działań niepożądanych (zwiększony ból, zaczerwienienie itp.) należy przerwać stosowanie żelu i skontaktować się z lekarzem.

Reklama

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc - dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: po oczyszczeniu rany z zabrudzeń mechanicznych (np. pyłu, resztek wcześniej stosowanych materiałów leczniczych, które mogłyby podrażniać i uszkadzać ranę), nałożyć niewielką ilość żelu - warstwę o grubości około 1 mm, na całą powierzchnię rany. Ranę przykryć opatrunkiem foliowym; jeśli rana jest mniejsza, folię można przyciąć. Jeśli rana znajduje się w miejscu nie narażonym na przypadkowe usunięcie żelu (np. twarzy), przykrywanie jej opatrunkiem foliowym nie jest konieczne. Po aplikacji żel pęcznieje. Struktura żelu zapobiega przywieraniu do rany, co umożliwia jego łatwe, bezbolesne usunięcie poprzez delikatne starcie lub zmycie. Opatrunek należy zmienić co 12-24 h w zależności od stanu rany i szczelności opatrunku zewnętrznego. Stosować nie dłużej niż 30 dni. Stosowanie żelu powyżej 30 dni należy skonsultować z lekarzem.

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc - uwagi


Reklama

Rewolucja w precyzji leczenia nowotworów 🙌
Sprawdź!