Mikroplastik w ludzkim mózgu❗ Czy nasz organizm staje się śmietniskiem? 🧠
Mikroplastik w ludzkim mózgu❗ Czy nasz organizm staje się śmietniskiem? 🧠
Mikroplastik w ludzkim mózgu❗ Czy nasz organizm staje się śmietniskiem? 🧠

Atri Plus

Atri Plus to roztwór, który wskazany jest do łagodzenia objawów bólu u osób z zapaleniem stawów, a także podczas choroby zwyrodnieniowej. Wstrzyknięcie roztworu może wykonać jedynie wykwalifikowany lekarz w sterylnych warunkach. Poznaj działanie, dawkowanie i przeciwwskazania do stosowania preparatu.       
Spis treści

Atri Plus - skład

1% roztwór hialuronianu sodu.

Reklama

Atri Plus - działanie

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący w ludzkich tkankach. Jest on głównym składnikiem mazi stawowej i decyduje o jej lepkości i elastyczności. W przebiegu pourazowych oraz degeneracyjnych chorób stawów ilość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu. Następstwem tego jest pogorszenie lepkości mazi stawowej powodującej objawy bólowe. Podanie dostawowe hialuronianu sodu może przywrócić lepkosprężyste właściwości mazi stawowej, złagodzić gól i poprawić ruchomość stawu.

Reklama

Atri Plus - wskazania

Do łagodzenia objawów bólu u pacjentów w przebiegu zapalenia stawów oraz choroby zwyrodnieniowej stawów powodującej zmianę funkcjonalności mazi stawowej.

Reklama

Atri Plus - przeciwwskazania

Nie podawać pacjentom ze stwierdzona nadwrażliwością na którykolwiek ze składników tego preparatu. Nie podawać pacjentom z infekcją lub chorobą skóry w miejscu podawania iniekcji. Nie podawać pacjentom z zakażeniem lub ciężkim stanem zapalnym staw.

Reklama

Atri Plus - dawkowanie

Dostawowo. Iniekcje może wykonywać tylko wykwalifikowany lekarz w warunkach ściśle sterylnych. 1 ampułkostrzykawka jest przeznaczona do jednorazowego użytku. Podaje się całą zawartość 1 ampułkostrzykawki (20 mg) używając jałowej igły (rozmiar 18-22G) do leczonego stawu w odstępach 7 dniowych, w sumie podając 3 wstrzyknięcia.

Reklama

Atri Plus - uwagi

W przypadku retencji płynu stawowego należy go w razie potrzeby odprowadzić metodą aspiracji przed iniekcją dostawową.


Reklama

Jak często robić regenerację włosów?
Sprawdź!