Prattack - skład
1 ml roztworu zawiera 1 mg pranoprofenu. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy.
Reklama
Prattack - działanie
Niesteroidowy lek przeciwzapalny o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Działanie pranoprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn i stabilizowaniu błon lizosomalnych. Po zakropieniu do oka pranoprofen ulega dystrybucji zasadniczo w przednim odcinku oka, a tylko w znikomym stopniu przenika do odcinka tylnego. Nie stwierdzono ogólnoustrojowego wchłaniania pranoprofenu po zakropleniu do oka.
Reklama
Prattack - wskazania
Leczenie podostrych i przewlekłych chorób zapalnych oczu o etiologii niezakaźnej (zapalenia powiek, zapalenia spojówek, zapalenia powiek i spojówek, zapalenia błony naczyniowej przedniego odcinka oka) oraz przeciwzapalnego leczenia pooperacyjnego po zabiegach przeprowadzanych w rejonie przedniego odcinka oka (po usunięciu zaćmy).
Reklama
Prattack - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Reklama
Prattack - ostrzeżenia
Lek może powodować podrażnienie oczu. Należy unikać kontaktu preparatu z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropieniem i odczekać co najmniej 15 min przed ponownym założeniem. Substancja zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.
Reklama
Prattack - ciąża
Preparat powinien być stosowany w ciąży i w okresie karmienia piersią pod ścisłym nadzorem lekarza i tylko w przypadkach, w których jest to jednoznacznie uzasadnione.
Reklama
Prattack - efekty uboczne
Częstość nieznana: przekrwienie spojówek, świąd, obrzęk powiek, uczucie ciała obcego, podrażnienie lub łzawienie.
Prattack - interakcje
Dotychczas nie stwierdzono.
Prattack - dawkowanie
Zakraplać 2 krople do chorego oka (oczu) co 6 h. Brak danych dotyczących stosowania leku przez okres dłuższy niż 15 dni. Po zakropleniu delikatnie zamknąć oczy na kilka sekund. Należy odczekać co najmniej 5 min od podania leku, zanim będzie można podać inny preparat do oczu.
Prattack - uwagi
Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy wziąć pod uwagę, że zakropienie każdego leku do oczu może spowodować przemijające niewyraźne widzenie. Ponadto choroby, w których wskazane jest stosowanie preparatu, mogą upośledzać widzenie, a tym samym wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.